Cetirizin Genericon 10 mg
Termékadatok és kötelező tájékoztatás
Cetirizin Genericon
Allergiás megbetegedések tüneteinek enyhítésére.
A Cetirizin Genericon allergiák és azok tüneteinek kezelésére szolgáló antihisztamin.
A gyógyszer felnőttek, serdülők és 6 évesnél idősebb gyermekek esetében alkalmazható.
Alkalmazási területek
- Krónikus csalánkiütés (urticaria) olyan tünetekkel, mint viszketés, csalánkiütések kialakulása és bőrpír
- Krónikus allergiás nátha
- Szénanátha olyan tünetekkel, mint tüsszögés, orrfolyás, orrviszketés és orrdugulás
- A szem vörössége és viszketése, valamint könnyezés allergiás reakciók esetén
Ha 3 nap után nem érzi magát jobban vagy rosszabbul, forduljon orvosához.
Alkalmazás és adagolás
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtak szerint, illetve orvosával vagy gyógyszerészével egyeztetve alkalmazza.
A filmtablettákat folyadékkal, egészben vegye be. A bevitel étkezésektől függetlenül történhet, lehetőleg este.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.
Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők:
Naponta 1 filmtabletta este.
6–12 éves gyermekek:
- 30 kg alatti testtömeg:
½ filmtabletta naponta egyszer - 30 kg feletti testtömeg:
1 filmtabletta naponta egyszer, vagy lehetőleg ½ filmtabletta naponta kétszer, reggel és este
2–6 éves gyermekek:
A gyógyszerforma miatt az alkalmazás nem javasolt. Ebben a korcsoportban gyermekeknek megfelelő gyógyszerformákat kell használni.
Csecsemők és 2 évesnél fiatalabb gyermekek:
A Cetirizin Genericon nem alkalmazható.
Tudnivalók a szedéssel kapcsolatban
Ha a javasoltnál nagyobb mennyiséget vett be:
Haladéktalanul tájékoztasson egy orvost. Ő dönt az esetlegesen szükséges intézkedésekről.
Ha elfelejtette bevenni a gyógyszert:
Ne vegyen be kétszeres mennyiséget, ha elfelejtette a korábbi adagot bevenni.
Ha a következő bevétel időpontja már közel van, hagyja ki az elfelejtett adagot, és a következő adagot a megszokott időpontban vegye be.
Ha abbahagyja a gyógyszer szedését:
Ne hagyja abba a kezelést önhatalmúlag, mert a tünetek súlyosbodhatnak.
Ha további kérdései vannak a gyógyszer szedésével kapcsolatban, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Összetevők
Hatóanyag:
1 filmtabletta 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz.
Egyéb összetevők:
Tablettamag:
Laktóz-monohidrát, mikrokristályos cellulóz, kolloid szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, talkum, kukoricakeményítő.
Tablettabevonat:
Fehér Opadry, amely hipromellózból, laktóz-monohidrátból, titán-dioxidból (E171), makrogol 4000-ből és nátrium-citrátból áll.
Mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Gyakran előfordulhat:
- Fáradtság
- Álmosság
- Szájszárazság
- Fejfájás
- Szédülés
- Emésztőrendszeri panaszok
Alkalmanként előfordulhat:
- Nyugtalanság
- Bőrkiütés
- Viszketés
- Gyengeségérzés
Ritkán allergiás reakciók léphetnek fel.
Mellékhatások jelentkezése esetén forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
Cetirizin Genericon 10 mg
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett