ratioDolor® forte Ibuprofen 400 mg filmom obalené tablety
Informácie o produkte a právne upozornenia
Rýchla a dlhotrvajúca úľava pri bolesti hlavy, zubov, horúčke a menštruačných bolestiach.
Dodatočné podrobnosti o produkte
ratioDolor Ibuprofen 400 mg filmom obalené tablety
Filmom obalené tablety ratioDolor Ibuprofen 400 mg obsahujú liečivo ibuprofen a patria medzi nesteroidné antireumatiká (NSAID). Pôsobia proti bolesti, zápalu a znižujú horúčku.
Vďaka obsiahnutej lyzínovej soli ibuprofenu sa liečivo rýchlo vstrebáva do tela. Produkt je vhodný na liečbu rôznych akútnych bolestí, ako aj na zníženie horúčky pri prechladnutí.
Filmom obalené tablety neobsahujú laktózu a sú vhodné pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.
Indikácie
Na krátkodobú symptomatickú liečbu:
-
Bolesti hlavy
-
Bolesť zubov
-
Menštruačné bolesti
-
Horúčka pri prechladnutí
-
Ľahké až stredne silné bolesti
Dávkovanie a užívanie
Dospelí a dospievajúci od 12 rokov:
-
1 filmom obalená tableta (400 mg ibuprofénu) podľa potreby
-
Užívanie v odstupe približne 6 hodín
-
Maximálne 3 filmom obalené tablety denne
Maximálna denná dávka je 1200 mg ibuprofénu.
Tablety sa majú ideálne užívať s dostatočným množstvom tekutiny počas jedla alebo po jedle.
Bez lekárskej rady sa tento produkt nemá užívať dlhšie ako 4 dni za sebou.
Skladovanie a upozornenia
-
Skladujte pri teplote neprevyšujúcej 25 °C.
-
Uchovávajte mimo dosahu detí.
-
Počas užívania by ste sa mali čo najviac vyhýbať konzumácii alkoholu.
-
Dodržiavajte informácie uvedené v písomnej informácii pre používateľa.
-
V prípade pochybností sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Zloženie
Liečivo
Každá filmom obalená tableta obsahuje:
-
400 mg ibuprofénu (ako ibuprofén-lyzínová soľ)
Ďalšie zložky
-
Mikrokryštalická celulóza
-
Kroskarmelóza-natrium
-
Mastenec
-
Stearan horečnatý
-
Vysoko disperzný bezvodý oxid kremičitý
-
Hypromelóza
-
Makrogol 6000
-
Glycerol 85 %
Upozornenie: Produkt neobsahuje laktózu, lepok ani živočíšne zložky.
Vedľajšie účinky
Tak ako všetky lieky, aj ratioDolor Ibuprofen 400 mg filmom obalené tablety môžu spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.
Časté vedľajšie účinky
-
Nevoľnosť
-
Bolesti brucha
-
Tráviace problémy
-
Pálenie záhy
-
Hnačka
-
Vracanie
Občasné vedľajšie účinky
-
Bolesti hlavy
-
Závrat
-
Únava
-
Vyrážka
-
Svrbenie
Zriedkavé až závažné vedľajšie účinky
-
Vredy žalúdka alebo čriev
-
Krvácania do žalúdka a čriev
-
Závažné kožné reakcie
-
Poruchy funkcie pečene alebo obličiek
-
Závažné alergické reakcie s dýchacími problémami alebo opuchmi
-
Infarkt myokardu alebo mozgová príhoda, najmä pri dlhodobom užívaní vysokých dávok.
Pri príznakoch alergickej reakcie, dýchavičnosti, opuchov v tvári, krvi v stolici, čiernej stolici alebo silných bolestiach žalúdka je potrebné užívanie okamžite prerušiť a bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.
Dodacia lehota: cca 3-4 dni (v zahraničí odlišne)
ratioDolor® forte Ibuprofen 400 mg filmom obalené tablety
Recenzie zákazníkov
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené