Ibumetin® forte 400mg FTBL
Detaily produktu a povinné informácie
Pri bolesti, horúčke a zápaloch
Služba pre lieky
Ďalšie informácie o produkte
Čo je Ibumetin a na čo sa používa?
Jedna filmom obalená tableta Ibumetin forte 400 mg obsahuje 400 mg ibuprofénu. Ibuprofén patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Tieto pôsobia proti bolesti, proti zápalu a znižujú horúčku.
Ibumetin sa používa:
- na zmiernenie ľahkej až stredne silnej bolesti (napr. bolesti hlavy, bolesti zubov, menštruačné bolesti)
- na zmiernenie bolesti a horúčky pri prechladnutí
Ak sa po 3–4 dňoch nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, obráťte sa na svojho lekára.
Ako sa Ibumetin užíva?
Tento liek užívajte vždy presne tak, ako je opísané v písomnej informácii pre používateľa alebo podľa dohody s lekárom alebo lekárnikom.
Odporúčaná dávka
Dospelí a dospievajúci od 12 rokov (≥ 40 kg):
- Jednorazová dávka: 1 tableta (400 mg ibuprofénu)
- Max. denná dávka: 3 tablety (1200 mg ibuprofénu)
Deti (6–12 rokov):
- 20–29 kg (6–9 rokov):
- Jednorazová dávka: ½ tablety (200 mg)
- Max. denná dávka: 1½ tablety (600 mg)
- 30–39 kg (10–12 rokov):
- Jednorazová dávka: ½ tablety (200 mg)
- Max. denná dávka: 2 tablety (800 mg)
Upozornenia:
- Použitie u detí do 12 rokov len na lekársky predpis
- Nepoužívať u detí do 6 rokov
- Tableta je deliteľná
Staršie osoby (od 65 rokov):
Nie je potrebná žiadna špeciálna úprava dávkovania, odporúča sa však starostlivé sledovanie.
Obmedzená funkcia pečene alebo obličiek:
Pred užitím sa poraďte s lekárom.
Spôsob použitia
Na perorálne použitie.
Užívajte bez rozhrýzania s dostatočným množstvom tekutiny (napr. vody) počas jedla alebo po jedle.
Medzi dvoma užitiami by malo uplynúť aspoň 6 hodín.
Trvanie používania
Vhodný len na krátkodobú liečbu.
Mala by sa používať najnižšia účinná dávka po čo najkratšiu možnú dobu.
- Pri horúčke: nie dlhšie ako 3 dni
- Pri bolesti: nie dlhšie ako 4 dni
Pri pretrvávajúcich alebo zhoršujúcich sa ťažkostiach kontaktujte lekára.
Predávkovanie
Pri užití príliš veľkého množstva okamžite kontaktujte lekára.
Možné príznaky:
- Nevoľnosť, vracanie, bolesti žalúdka, hnačka
- Tinitus, bolesti hlavy
- Krvácanie do gastrointestinálneho traktu (krv v stolici alebo zvratkoch)
- Závrat, malátnosť, zmätenosť
Zriedkavo: bezvedomie
Ďalšie upozornenia
Obsah laktózy:
Obsahuje 26,67 mg laktózy. Pri známej neznášanlivosti sa poraďte s lekárom.
Zloženie
Liečivo:
- Ibuprofén (400 mg na tabletu)
Ďalšie zložky:
- Jadro tablety: mikrokryštalická celulóza, laktóza, kroskarmelóza-natrium, laurylsulfát sodný, stearát horečnatý, vysoko disperzný oxid kremičitý
- Obal tablety: hypromelóza, mastenec, oxid titaničitý (E171)
Lieková forma
Biele, podlhovasté filmom obalené tablety s deliacou ryhou na oboch stranách.
Tabletu možno rozdeliť na rovnaké dávky.
Dodacia lehota: cca 3-4 dni (v zahraničí odlišne)
Ibumetin® forte 400mg FTBL
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené