Aspirin® Protect filmom obalené tablety
Detaily produktu a povinné informácie
Aspirin® Protect 100 mg sa používa na prevenciu ďalších srdcových infarktov a mozgových príhod po prvej príhode, ako aj na prevenciu arteriálnych trombóz po určitých cievnych chirurgických zákrokoch.
Liečivo kyselina acetylsalicylová (ASA) už v nízkom dávkovaní inhibuje zhlukovanie krvných doštičiek, a tým pôsobí proti tvorbe krvných zrazenín.
Na čo je Aspirin® Protect určený?
Aspirin® Protect sa používa na prevenciu určitých kardiovaskulárnych príhod.
Krvné zrazeniny môžu uzavrieť dôležité krvné cievy v srdci alebo mozgu, a tak okrem iného spôsobiť srdcový infarkt alebo mozgovú príhodu. Kyselina acetylsalicylová inhibuje agregáciu trombocytov, a tým znižuje tvorbu arteriálnych krvných zrazenín.
Aspirin® Protect sa používa predovšetkým na dlhodobú prevenciu ďalších príhod po už prekonanom srdcovom infarkte alebo mozgovej príhode, ako aj po určitých cievnych chirurgických zákrokoch.
Ako pôsobí Aspirin® Protect?
Jedna tableta obsahuje 100 mg kyseliny acetylsalicylovej.
Kyselina acetylsalicylová v nízkych dávkach inhibuje zhlukovanie krvných doštičiek (agregácia trombocytov). Tým sa pôsobí proti tvorbe krvných zrazenín.
Aspirin® Protect má enterosolventný obal. Tableta sa preto nerozpúšťa už v žalúdku, ale až v čreve.
Dávkovanie a použitie
Odporúčané dávkovanie pre dospelých je:
1 tableta raz denne.
Aspirin® Protect je určený na dlhodobé používanie. Trvanie liečby určí ošetrujúci lekár.
Pred začiatkom liečby by mal lekár posúdiť, či je použitie Aspirinu® Protect v individuálnom prípade indikované.
Spôsob použitia
Tabletu prehltnite celú s dostatočným množstvom tekutiny.
Užívanie by malo prednostne prebiehať aspoň 30 minút pred jedlom.
Tablety nežuvajte, nerozhryzávajte ani nedrvte, pretože by sa tým mohol poškodiť enterosolventný obal.
Veľkosť balenia
60 tabliet.
Dôležité upozornenia
Aspirin® Protect sa má na prevenciu srdcových infarktov, mozgových príhod alebo arteriálnych trombóz používať len po príslušnom lekárske posúdení.
Kyselina acetylsalicylová ovplyvňuje zrážanlivosť krvi. Toto je potrebné zohľadniť najmä pred operáciami alebo zubnými zákrokmi, ako aj pri súčasnom užívaní liekov proti zrážaniu krvi.
Zvýšená opatrnosť je potrebná okrem iného pri zvýšenej krvácavosti, existujúcich alebo predchádzajúcich žalúdočno-črevných vredoch a určitých reakciách precitlivenosti na lieky proti bolesti.
O kontraindikáciách, interakciách a možných nežiaducich účinkoch informujú písomná informácia pre používateľa, lekár alebo lekárnik.
Zloženie / Obsahové látky
1 enterosolventná tableta obsahuje:
Liečivo: 100 mg kyseliny acetylsalicylovej.
Ďalšie zložky: mastenec, polysorbát 80, kukuričný škrob, laurylsulfát sodný, trietylester kyseliny citrónovej, kopolymér kyseliny metakrylovej typu C a celulózový prášok.
Liečivo obsahuje menej ako 1 mmol sodíka v jednej tablete.
Vedľajšie účinky / znášanlivosť
Tak ako všetky lieky, aj Aspirin® Protect môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.
Kyselina acetylsalicylová môže predovšetkým zvýšiť riziko krvácania. Okrem toho sa môžu vyskytnúť gastrointestinálne ťažkosti, gastrointestinálne vredy a reakcie z precitlivenosti.
Pri príznakoch nezvyčajného alebo silnejšieho krvácania, čiernej stolice, vracania krvi alebo závažnej reakcie z precitlivenosti je potrebné bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.
Ďalšie informácie o možných vedľajších účinkoch a ich frekvencii sú uvedené v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.
Dodacia lehota: cca 3-4 dni (v zahraničí odlišne)
Aspirin® Protect filmom obalené tablety
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené