Aleve® filmom obalené tablety pri bolestiach tela a chrbta
Podrobnosti o produkte a povinné údaje
Aleve® filmom obalené tablety sú účinné liečivo strednej sily na zmiernenie bolesti tela, kĺbov a chrbta a poskytujú dlhotrvajúcu úľavu od bolesti až po dobu 12 hodín. Liečivo naproxén sodný má vlastnosti zmierňujúce bolesť, znižujúce horúčku a protizápalové účinky.
Účinná podpora pri bolestiach tela a chrbta
- Liečivo: naproxén sodný
- 220 mg naproxénu sodného v jednej filmom obalenej tablete, čo zodpovedá 200 mg naproxénu
- Zmierňuje bolesť
- Znižuje horúčku
- Protizápalový účinok
- Dlhotrvajúca úľava od bolesti až po dobu 12 hodín
- Pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov s hmotnosťou minimálne 50 kg
- Maximálna denná dávka: 3 filmom obalené tablety
Výhody filmom obalených tabliet Aleve® na prvý pohľad
- Dlhotrvajúci účinok až do 12 hodín
- Tlmí bolesť, znižuje horúčku a pôsobí protizápalovo
- Obzvlášť užitočné počas noci
- Jediné liek proti bolesti bez lekárskeho predpisu s naproxénom v Rakúsku
Filmom obalené tablety Aleve® – dlhotrvajúca úľava od bolesti až do 12 hodín
Nesprávny pohyb a už cítite bolesť v chrbte, šija je stuhnutá a ťahá vás v ramene. Takéto mierne bolesti môžu výrazne narušiť každodenný život. V takýchto situáciách si želáme riešenie, ktoré pôsobí rýchlo a dlhodobo.
Filmom obalené tablety Aleve® poskytujú rýchlu a účinnú úľavu pri miernych a stredne silných bolestiach, ako sú bolesti tela a chrbta. Pôsobia protizápalovo a zabezpečujú dlhotrvajúcu úľavu od bolesti až do 12 hodín.
Aleve® filmom obalené tablety sú vhodné aj ako liek proti bolesti hlavy a na liečbu miernych až stredne silných bolestí, napríklad pri:
- bolestiach tela, chrbta a kĺbov
- bolestiach ramien a krku
- bolestiach hlavy
- bolestiach zubov
- menštruačných bolestiach
- svalových bolestiach
Ako Aleve® pôsobí a pomáha?
Aleve® filmom obalené tablety sú jediným liekom proti bolesti bez lekárskeho predpisu s účinnou látkou naproxén na rakúskom trhu.
Jedna filmom obalená tableta obsahuje 220 mg naproxénu sodného, čo zodpovedá 200 mg naproxénu.
Liečivo patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), ktoré pôsobia proti bolesti, znižujú horúčku a pôsobia protizápalovo.
Blokuje tvorbu určitých prenášačov v tele, takzvaných prostaglandínov. Tým sa znižuje citlivosť receptorov bolesti a bolesť a zápaly sa účinne zmierňujú.
Užívanie a dávkovanie
Filmom obalené tablety sa majú užívať celé s dostatočným množstvom tekutiny.
Tablety proti bolesti pôsobia rýchlejšie, ak sa užijú na prázdny žalúdok. Osoby s citlivým žalúdkom by mali liek radšej užívať s jedlom.
Dávkovanie pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov s telesnou hmotnosťou najmenej 50 kg je:
- Jednotlivá dávka: 1 filmom obalená tableta každých 8 až 12 hodín
- Maximálna denná dávka: 3 filmom obalené tablety
Odporúčané dávkovanie sa nesmie prekročiť.
Filmom obalené tablety Aleve® sú dostupné v balení s 24 kusmi.
Účinné látky a pomocné látky
Účinná látka
- 220 mg naproxénu sodného na filmom obalenú tabletu
- zodpovedá 200 mg naproxénu
Pomocné látky
- Mastenec
- Stearan horečnatý
- Mikrokryštalická celulóza
- Oxid titaničitý (E 171)
- Indigotín (E 132)
- Farbivá
- Povidón K30
Vedľajšie účinky
Tak ako všetky lieky, aj Aleve® môže mať vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.
Informácie o druhu a frekvencii možných vedľajších účinkov, ako aj o dôležitých výstražných príznakoch nájdete v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa. V prípade vedľajších účinkov alebo pochybností sa obráťte na svojho lekára alebo lekárnika.
Dodacia lehota: cca 3-4 dni (v zahraničí odlišne)
Aleve® filmom obalené tablety pri bolestiach tela a chrbta
Recenzie zákazníkov
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené