Aspirin® Complex granulové vrecúška pri prechladnutí s nádchou a horúčkou
Detaily produktu a povinné informácie
Aspirin® Complex Granulat-Sticks sú kombinovaný liek na liečbu príznakov prechladnutia, keď sa vyskytuje upchatý nos alebo vedľajšie nosové dutiny spolu s bolesťou a/alebo horúčkou.
Kombinácia liečiv z acetylsalicylovej kyseliny (ASS) a pseudoefedrínu pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku, pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuch nosovej sliznice.
Granulátové tyčinky sa môžu užívať priamo bez predchádzajúceho rozpustenia vo vode, a preto sú vhodné najmä na cesty.
Na čo sú Aspirin® Complex Granulat-Sticks určené?
Aspirin® Complex Granulat-Sticks sa používajú pri viacerých súčasne sa vyskytujúcich príznakoch prechladnutia. Patrí sem najmä upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny, ako aj bolesti hlavy, hrdla a svalov spojené s prechladnutím a horúčka.
Vďaka zmierňujúcemu účinku na sliznice nosa a vedľajších nosových dutín sa uľahčuje dýchanie nosom.
Ako pôsobia Aspirin® Complex Granulat-Sticks?
Každá granulátová tyčinka obsahuje 500 mg acetylsalicylovej kyseliny a 30 mg pseudoefedríniumchloridu.
Acetylsalicylová kyselina patrí medzi neopioidné lieky proti bolesti a medzi nesteroidné antireumatiká (NSAID). ASS inhibuje tvorbu určitých mediátorov, takzvaných prostaglandínov, ktoré sa podieľajú na vzniku bolesti, zápalu a horúčky. Vďaka tomu acetylsalicylová kyselina pôsobí proti bolesti, protizápalovo a znižuje horúčku.
Pseudoefedrín pôsobí vazokonstrikčne, a tým spôsobuje zmenšenie opuchu nosovej sliznice. Keďže sa liečivo užíva perorálne, pôsobí aj v oblasti vedľajších nosových dutín.
Priame užitie na cestách
Granulát sa podáva priamo do úst a nemusí sa predtým rozpúšťať vo vode. Vďaka tomu predstavujú vrecúška praktickú alternatívu k tabletkám a možno ich jednoducho užiť aj na cestách.
Granulátové vrecúška neobsahujú cukor.
Dávkovanie a použitie
Odporúčané dávkovanie pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov je:
Jednotlivá dávka: 1 až 2 vrecúška.
V prípade potreby sa jednotlivá dávka môže užiť opakovane po minimálnom odstupe 4 hodín.
Maximálna celková denná dávka je 6 vrecúšok a nesmie sa prekročiť.
Spôsob použitia
Granulát vložte priamo do úst a prehltnite, hneď ako sa rozpustí v slinách.
Po užití by ste mali bezprostredne zapiť vodou.
Veľkosť balenia
Jedno balenie obsahuje 10 granulátových stickov.
Súprava obsahuje 2 balenia, každé s 10 granulátovými stickmi Aspirin® Complex.
Dôležité upozornenia
Granulátové sticky Aspirin® Complex sú určené pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov.
Maximálna denná dávka 6 vrecúšok sa nesmie prekročiť. Medzi jednotlivými užitiami je potrebné dodržať minimálny odstup 4 hodiny.
Liečivo obsahuje pseudoefedrín, a preto nie je vhodné pre každého pacienta. Predovšetkým pri určitých kardiovaskulárnych ochoreniach, vysokom krvnom tlaku, ako aj pri súčasnom užívaní určitých iných liekov, je potrebné dodržiavať kontraindikácie a interakcie uvedené v písomnej informácii pre používateľa.
O účinku, kontraindikáciách, interakciách a možných nežiaducich účinkoch informuje písomná informácia pre používateľa, lekár alebo lekárnik.
Zloženie / účinné látky
1 granulačná dávka (stick) obsahuje:
Účinné látky: 500 mg kyseliny acetylsalicylovej (ASA) a 30 mg pseudoefedríniumchloridu.
Úplné zloženie a ďalšie pomocné látky sú uvedené v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.
Vedľajšie účinky / znášanlivosť
Tak ako všetky lieky, aj Aspirin® Complex granulačné dávky (sticks) môžu spôsobiť vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.
Kyselina acetylsalicylová môže spôsobiť najmä gastrointestinálne ťažkosti, zvýšenú náchylnosť na krvácanie a reakcie z precitlivenosti.
Pseudoefedrín môže okrem iného vyvolať búšenie srdca, zvýšenie krvného tlaku, nepokoj, poruchy spánku alebo iné ťažkosti kardiovaskulárneho a nervového systému.
Pri silných alebo neobvyklých ťažkostiach, príznakoch krvácania, závažnej reakcii z precitlivenosti alebo výrazných kardiovaskulárnych ťažkostiach je potrebné užívanie ukončiť a bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.
Ďalšie informácie o vedľajších účinkoch a ich frekvencii sú uvedené v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.
Dodacia lehota: cca 3-4 dni (v zahraničí odlišne)
Aspirin® Complex granulové vrecúška pri prechladnutí s nádchou a horúčkou
Recenzie zákazníkov
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené