Aspirin® +C Forte šumivé tablety pri prvých príznakoch prechladnutia
Detaily produktu a povinné údaje
Aspirin® + C Forte šumivé tablety sa používajú na zmiernenie bolesti a horúčky pri prechladnutí, resp. chrípkových infekciách. Obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (ASS) a vitamín C (kyselinu askorbovú).
V porovnaní s klasickou šumivou tabletou Aspirin® + C obsahuje jedna šumivá tableta Aspirin® + C Forte dvojnásobné množstvo kyseliny acetylsalicylovej a vitamínu C.
Na čo je Aspirin® + C Forte určený?
Aspirin® + C Forte sa používa predovšetkým pri prvých príznakoch prechladnutia, ako sú bolesti hlavy, hrdla a svalov, ako aj horúčka.
Kyselina acetylsalicylová pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a pôsobí protizápalovo. Liečivo navyše obsahuje vitamín C.
Ako pôsobí Aspirin® + C Forte?
Jedna šumivá tableta obsahuje 800 mg kyseliny acetylsalicylovej (ASS) a 480 mg vitamínu C (kyseliny askorbovej).
Kyselina acetylsalicylová patrí medzi neopioidné lieky proti bolesti a medzi nesteroidné antireumatiká (NSA). ASS inhibuje tvorbu určitých mediátorov, takzvaných prostaglandínov, ktoré sa okrem iného podieľajú na vzniku bolesti, zápalov a horúčky.
Vďaka tomu acetylsalicylová kyselina pôsobí proti bolesti, zápalu a znižuje horúčku.
Vitamín C má antioxidačné vlastnosti a okrem iného prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Šumivá tableta sa pred užitím úplne rozpustí vo vode. Vďaka tomu je liečivo už rozpustené a môže sa rýchlo vstrebať. Obsiahnuté pufrovacie látky navyše zlepšujú rozpustnosť liečiva.
Dávkovanie a použitie
Odporúčané dávkovanie pre dospelých je:
Jednotlivá dávka: 1 šumivá tableta.
V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka zopakovať v intervaloch 4 až 8 hodín.
Maximálna denná dávka sú 3 šumivé tablety a nesmie sa prekročiť.
Spôsob použitia
Jednu šumivú tabletu úplne rozpustite v pohári vody a následne vypite celý obsah pohára.
Užívanie by sa nemalo uskutočňovať na prázdny žalúdok.
Veľkosť balenia
10 šumivých tabliet.
Dôležité upozornenia
Maximálna denná dávka 3 šumivé tablety sa nesmie prekročiť. Medzi jednotlivými užitiami je potrebné dodržať odstup 4 až 8 hodín.
Aspirin® + C Forte sa nemá užívať na prázdny žalúdok.
Kyselina acetylsalicylová nie je vhodná pre každého pacienta. Predovšetkým pri žalúdočno-črevných vredoch, zvýšenej náchylnosti na krvácanie, určitých reakciách precitlivenosti na lieky proti bolesti, ako aj pri súčasnom užívaní určitých iných liekov je potrebné dodržiavať údaje v písomnej informácii pre používateľa.
O účinku, kontraindikáciách, interakciách a možných nežiaducich účinkoch informujú písomná informácia pre používateľa, lekár alebo lekárnik.
Zloženie / Obsahové látky
1 šumivá tableta obsahuje:
Účinné látky: 800 mg kyseliny acetylsalicylovej a 480 mg kyseliny askorbovej (vitamín C).
Ďalšie zložky: hydrogenuhličitan sodný, kyselina citrónová, vysoko disperzný oxid kremičitý a povidón.
Jedna šumivá tableta obsahuje 474 mg sodíka.
Vedľajšie účinky / znášanlivosť
Tak ako všetky lieky, aj Aspirin® + C Forte môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.
Kyselina acetylsalicylová môže spôsobovať predovšetkým ťažkosti v oblasti gastrointestinálneho traktu, ako aj zvýšenú náchylnosť na krvácanie. Možné sú aj reakcie z precitlivenosti.
Pri neobvyklých alebo silnejších ťažkostiach, príznakoch krvácania alebo reakcie z precitlivenosti by sa malo užívanie ukončiť a bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.
Ďalšie informácie o vedľajších účinkoch a ich frekvencii nájdete v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.
Dodacia lehota: cca 3-4 dni (v zahraničí odlišne)
Aspirin® +C Forte šumivé tablety pri prvých príznakoch prechladnutia
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené