Current Market: at
Country: Austria
Country code: AT
Ta strona ma ograniczone wsparcie dla Twojej przeglądarki. Zalecamy przejście na Edge, Chrome, Safari lub Firefox.

DOBRE WIADOMOŚCI! WYSYŁKA DO AUSTRII I NIEMIEC BEZPŁATNA OD 43,90 €. OBOWIĄZUJĄ WYJĄTKI.*

Koszyk 0

Przepraszamy, wygląda na to, że nie mamy wystarczającej ilości tego produktu.

Produkty

Zapisz się teraz do newslettera.

Zapisz się teraz do newslettera i otrzymaj 5% rabatu na swoje pierwsze zamówienie.

Suma częściowa Bezpłatnie

Wysyłka, podatek VAT i kody rabatowe zostaną obliczone przy kasie

Twój koszyk jest obecnie pusty.

€ 9,35

Mexa-Vit C ® - tabletki musujące

Informacje o produkcie i dane ustawowe

W celu łagodzenia gorączki i bólu w przebiegu przeziębienia i infekcji grypopodobnych

Dodatkowe szczegóły produktu

Ten lek łączy Paracetamol z witaminą C w celu objawowego leczenia gorączki i bólu w przebiegu przeziębienia i infekcji grypopodobnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, natomiast witamina C uzupełnia zwiększone zapotrzebowanie w trakcie przeziębienia.

Tabletki musujące można rozpuścić zarówno w gorącej, jak i zimnej wodzie i są odpowiednie dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci od 6. roku życia zgodnie z zaleceniami dotyczącymi dawkowania.

Zalety w skrócie

  • Łagodzi gorączkę i ból

  • Z 500 mg paracetamolu w każdej tabletce musującej

  • Zawiera dodatkowo 200 mg witaminy C

  • Odpowiedni przy przeziębieniach i infekcjach grypopodobnych

  • Można pić na gorąco lub na zimno

  • Przyjemny smak cytrynowy

Wskazania do stosowania

  • Gorączka

  • Przeziębienie

  • Infekcje grypopodobne

  • Ból głowy

  • Bóle mięśni

  • Ból zęba

  • Łagodny do umiarkowanie silnego ból

Ważne składniki

Substancje czynne w jednej tabletce musującej

  • 500 mg paracetamolu

  • 200 mg witaminy C (kwas askorbinowy)

Postać farmaceutyczna

Tabletki musujące

Dawkowanie i stosowanie

Dzieci w wieku szkolnym (6–12 lat)

  • ½ tabletki musującej do 4 razy dziennie

Młodzież o masie ciała powyżej 50 kg i dorośli

  • 1 tabletka musująca do 4 razy dziennie

Dawkowanie należy ustalać na podstawie masy ciała i powinno ono wynosić około 10–15 mg paracetamolu na kg masy ciała na pojedynczą dawkę. Między dwoma przyjęciami powinno upłynąć co najmniej 4 do 6 godzin.

Sposób stosowania

Tabletkę musującą całkowicie rozpuścić w szklance zimnej lub gorącej wody, a następnie wypić.

Czas stosowania

Stosowanie należy ograniczyć do czasu utrzymywania się objawów. Bez zalecenia lekarza produkt leczniczy nie dłużej niż 10 dni może być stosowany.

Działania niepożądane

Jak każdy produkt leczniczy, również ten preparat może powodować działania niepożądane, które jednak nie muszą wystąpić u każdego pacjenta.

Czasami mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko obserwowano ciężkie reakcje skórne oraz zmiany w obrazie krwi.

Przekroczenie zalecanej dawki może prowadzić do ciężkiego uszkodzenia wątroby. W przypadku podejrzenia przedawkowania konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

Składniki

Substancje czynne

  • 500 mg paracetamolu

  • 200 mg witaminy C

Substancje pomocnicze

  • Soda oczyszczona

  • Cukier

  • Kwas cytrynowy

  • Sorobitol

  • Sacharynian sodu

  • Aromat cytrynowy

  • Kwas adypinowy

  • Laktoza

  • Kollidon® 25

Wskazówki

  • Lek przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

  • Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

  • Nie stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

  • Zawiera sorbitol, laktozę i niewielkie ilości cukru.

  • W przypadku chorób wątroby, regularnego spożywania alkoholu lub zaburzeń czynności nerek stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

  • Należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania.

Dostępne rozmiary opakowań:10 St
€ 9,35
inkl. 20% MwSt. zzgl. Versand

Czas dostawy: ok. 3-4 dni (za granicą inny)


[{"variant_id":"60083891274062" , "metafield_value":""},{"variant_id":"60083897794894" , "metafield_value":""},{"variant_id":"59514814857550" , "metafield_value":""}]

Mexa-Vit C ® - tabletki musujące

€ 9,35 EUR Cena regularna € 9,50 EUR
Opinie klientów

Aqveo
Produkty

Olej przeciwbólowy Badener
Produkty