Ibumetin® forte 400mg FTBL
Szczegóły produktu i informacje obowiązkowe
Na ból, gorączkę i stany zapalne
Serwis leków
Dodatkowe informacje o produkcie
Co to jest Ibumetin i w jakich wskazaniach jest stosowany?
Jedna tabletka powlekana Ibumetin forte 400 mg zawiera 400 mg ibuprofenu. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Działają one przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Ibumetin jest stosowany:
- w celu łagodzenia łagodnego do umiarkowanie silnego bólu (np. bólu głowy, bólu zębów, bólu miesiączkowego)
- w celu łagodzenia bólu i gorączki w przebiegu przeziębienia
Jeśli po 3–4 dniach nie poczujesz się lepiej lub poczujesz się gorzej, skontaktuj się z lekarzem.
Jak stosować Ibumetin?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce, lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka
Dorośli i młodzież od 12 lat (≥ 40 kg):
- Dawka jednorazowa: 1 tabletka (400 mg ibuprofenu)
- Maks. dawka dobowa: 3 tabletki (1200 mg ibuprofenu)
Dzieci (6–12 lat):
- 20–29 kg (6–9 lat):
- Dawka jednorazowa: ½ tabletki (200 mg)
- Maks. dawka dobowa: 1½ tabletki (600 mg)
- 30–39 kg (10–12 lat):
- Dawka jednorazowa: ½ tabletki (200 mg)
- Maks. dawka dobowa: 2 tabletki (800 mg)
Wskazówki:
- Stosowanie u dzieci poniżej 12 lat wyłącznie na receptę lekarską
- Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat
- Tabletkę można dzielić
Osoby starsze (od 65 lat):
Nie jest wymagane specjalne dostosowanie dawki, zaleca się jednak staranną obserwację.
Zaburzenia czynności wątroby lub nerek:
Przed przyjęciem leku należy skonsultować się z lekarzem.
Sposób stosowania
Do stosowania doustnego.
Przyjmować w całości, popijając dużą ilością płynu (np. wody), w trakcie lub po posiłku.
Między dwoma przyjęciami leku powinno upłynąć co najmniej 6 godzin.
Czas stosowania
Lek jest przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego leczenia.
Należy stosować najniższą skuteczną dawkę przez możliwie najkrótszy czas.
- W przypadku gorączki: nie dłużej niż 3 dni
- W przypadku bólu: nie dłużej niż 4 dni
W przypadku utrzymujących się lub nasilających się dolegliwości należy skontaktować się z lekarzem.
Przedawkowanie
W przypadku przyjęcia zbyt dużej ilości leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
Możliwe objawy:
- nudności, wymioty, ból żołądka, biegunka
- szumy uszne, ból głowy
- krwawienia z przewodu pokarmowego (krew w stolcu lub w wymiocinach)
- zawroty głowy, senność, splątanie
Rzadko: utrata przytomności
Dodatkowe wskazówki
Zawartość laktozy:
Zawiera 26,67 mg laktozy. W przypadku stwierdzonej nietolerancji należy skonsultować się z lekarzem.
Składniki
Substancja czynna:
- Ibuprofen (400 mg na tabletkę)
Pozostałe składniki:
- Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, kroskarmeloza sodowa, laurylosiarczan sodu, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna
- Otoczka tabletki: hypromeloza, talk, dwutlenek tytanu (E171)
Postać farmaceutyczna
Białe, podłużne tabletki powlekane z rowkiem dzielącym po obu stronach.
Tabletkę można podzielić na równe dawki.
Czas dostawy: ok. 3-4 dni (za granicą inny)
Ibumetin® forte 400mg FTBL
Opinie klientów
- Podobne produkty
- Ostatnio oglądane