Cetirizin Actavis 10 mg
Szczegóły produktu i informacje obowiązkowe
Cetirizin-Actavis 10 mg
W celu łagodzenia objawów ze strony nosa i oczu w sezonowym i całorocznym alergicznym nieżycie nosa oraz w celu łagodzenia przewlekłej pokrzywki.
Dichlorowodorek cetyryzyny jest substancją czynną leku Cetirizin-Actavis 10 mg.
Cetirizin-Actavis 10 mg jest lekiem przeciwalergicznym.
Lek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6. roku życia.
Wskazania do stosowania
- Łagodzenie objawów ze strony nosa i oczu w sezonowym alergicznym nieżycie nosa
- Łagodzenie dolegliwości w całorocznym alergicznym nieżycie nosa
- Łagodzenie przewlekłej pokrzywki (przewlekłej idiopatycznej pokrzywki)
Zastosowanie i dawkowanie
Tabletki należy przyjmować bez rozgryzania, popijając szklanką płynu.
Dorośli i młodzież od 12 lat:
1 tabletka (10 mg) raz na dobę.
Dzieci od 6 do 12 lat:
½ tabletki (po 5 mg) dwa razy na dobę.
Pacjenci z umiarkowaną do ciężkiej niewydolnością nerek:
Zaleca się 5 mg raz na dobę.
Jeżeli mają Państwo wrażenie, że działanie leku Cetirizin-Actavis 10 mg jest zbyt słabe lub zbyt silne, należy zwrócić się do lekarza.
Czas stosowania
Czas trwania przyjmowania leku zależy od rodzaju, czasu trwania i przebiegu dolegliwości i jest ustalany przez lekarza.
Wskazówki dotyczące przyjmowania
Jeśli przyjęli Państwo większą dawkę niż zalecana:
Po przedawkowaniu działania niepożądane mogą wystąpić w nasilonej formie. Donoszono między innymi o:
- Zmęczenie
- Senność
- Zawroty głowy
- Bóle głowy
- Drżenie
- Kołatanie serca
- Niepokój
- Splątanie
- Biegunka
- Zatrzymanie moczu
W przypadku podejrzenia przedawkowania należy poinformować lekarza.
Jeśli zapomniałeś przyjąć lek:
Nie należy przyjmować podwójnej dawki, jeśli poprzednia dawka została pominięta.
W razie dalszych pytań dotyczących stosowania tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Składniki
Substancja czynna:
1 tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.
Substancje pomocnicze:
Laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna, hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), makrogol 400.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Często mogą wystąpić:
- Zmęczenie
- Senność
- Suchość w ustach
- Bóle głowy
- Zawroty głowy
- Dolegliwości żołądkowo-jelitowe
Czasami mogą wystąpić:
- Niepokój
- Wysypka skórna
- Świąd
- Uczucie osłabienia
W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne.
W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Czas dostawy: ok. 3-4 dni (za granicą inny)
Cetirizin Actavis 10 mg
Opinie klientów
- Podobne produkty
- Ostatnio oglądane