ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták
Termékadatok és kötelező információk
Felnőttek, serdülők és 6 évesnél idősebb gyermekek fájdalmának, gyulladásának és lázának kezelésére.
További termékinformációk
ratioDolor Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták
A ratioDolor Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták hatóanyaga az ibuprofén, és a nem szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID) csoportjába tartoznak. A prosztaglandinok képződésének gátlásával fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatást fejtenek ki.
Alkalmazási területek
Tüneti kezelésre az alábbi esetekben:
-
Fejfájás
-
Fogfájás
-
Izomfájdalom
-
Ízületi fájdalmak
-
Menstruációs panaszok
-
Megfázással összefüggő fájdalmak és láz
-
Tenziós fejfájás
-
Akut migrénes rohamok
Alkalmas felnőttek, serdülők és 6 évesnél idősebb gyermekek számára.
Adagolás és alkalmazás
Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők:
-
Naponta legfeljebb 4 tabletta
-
A napi adagot több bevételre elosztva kell bevenni
6–11 éves gyermekek:
-
Legfeljebb napi 2 tabletta
-
Szükség esetén ½ tablettára osztva naponta legfeljebb 4 alkalommal
A tablettákat étkezés közben vagy után, elegendő folyadékkal, rágás nélkül kell bevenni.
Orvosi tanács nélkül a gyógyszer nem alkalmazható 3–4 napnál hosszabb ideig.
Tárolás és figyelmeztetések
-
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
-
Gyermekektől elzárva tartandó.
-
Az alkalmazás ideje alatt lehetőleg kerülni kell az alkoholfogyasztást.
-
A terhesség utolsó harmadában a gyógyszer nem alkalmazható.
Összetevők
Hatóanyag
1 filmtabletta tartalma:
-
500 mg ibuprofén-lizinsó
-
ami 292,6 mg ibuprofénnek felel meg
Egyéb összetevők
-
Mikrokristályos cellulóz
-
Kroszkarmellóz-nátrium
-
Talkum
-
Magnézium-sztearát
-
Nagy diszperzitású szilícium-dioxid
-
Metil-hidroxipropil-cellulóz
-
Makrogol
-
Glicerin
További összetevők:
-
Nátrium (1 mmol tablettánként)
Mellékhatások
Mint minden gyógyszer, a ratioDolor Ibuprofen 300 mg is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Gyakori mellékhatások
-
Hányinger
-
Hasfájás
-
Emésztési panaszok
-
Hasmenés
-
Fejfájás
-
Szédülés
Alkalmanként előforduló vagy ritka mellékhatások
-
Hányás
-
Puffadás
-
Székrekedés
-
Bőrkiütések
-
Viszketés
-
Túlérzékenységi reakciók
Súlyos mellékhatások
Ritka esetekben súlyos mellékhatások léphetnek fel, többek között:
-
Gyomor- vagy bélvérzés
-
Gyomorfekélyek
-
Súlyos bőrreakciók
-
Májműködési vagy veseműködési zavarok
-
Szívinfarktus vagy szélütés, különösen nagy adagok hosszabb ideig történő alkalmazása esetén
-
Súlyos allergiás reakciók légzési nehézségekkel vagy duzzanatokkal
Súlyos allergiás reakció, bőrkiütés, légszomj, székletben lévő vér vagy erős gyomorfájdalom esetén a szedést azonnal abba kell hagyni, és haladéktalanul orvosi segítséget kell igénybe venni.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett