Ibumetin® forte 400mg FTBL
Termékadatok & kötelező információk
Fájdalom, láz és gyulladás esetén
Gyógyszerszolgáltatás
További termékinformációk
Mi az Ibumetin és milyen esetekben alkalmazható?
Egy Ibumetin forte 400 mg filmtabletta 400 mg ibuprofént tartalmaz. Az ibuprofen a nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerek (NSAID) csoportjába tartozik. Ezek fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatásúak.
Az Ibumetin alkalmazása:
- enyhe és közepesen erős fájdalmak (pl. fejfájás, fogfájás, menstruációs fájdalmak) enyhítésére
- megfázás esetén fellépő fájdalom és láz enyhítésére
Ha 3–4 nap után nem érzi jobban vagy rosszabbul magát, forduljon orvosához.
Hogyan kell szedni az Ibumetint?
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtak szerint, vagy orvosával vagy gyógyszerészével egyeztetve szedje.
Ajánlott adagolás
Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők (≥ 40 kg):
- Egyszeri adag: 1 tabletta (400 mg ibuprofén)
- Max. napi adag: 3 tabletta (1200 mg ibuprofén)
Gyermekek (6–12 év):
- 20–29 kg (6–9 év):
- Egyszeri adag: ½ tabletta (200 mg)
- Max. napi adag: 1½ tabletta (600 mg)
- 30–39 kg (10–12 év):
- Egyszeri adag: ½ tabletta (200 mg)
- Max. napi adag: 2 tabletta (800 mg)
Figyelmeztetések:
- 12 évesnél fiatalabb gyermekeknél csak orvosi rendelvényre alkalmazható
- 6 évesnél fiatalabb gyermekeknél nem alkalmazható
- A tabletta osztható
Idősebb személyek (65 éves kortól):
Különleges adagmódosítás nem szükséges, azonban gondos megfigyelés ajánlott.
Károsodott máj- vagy vesefunkció:
A szedés előtt konzultálni kell az orvossal.
Alkalmazás módja
Szájon át történő alkalmazásra.
Szétrágás nélkül, bőséges folyadékkal (pl. vízzel), étkezés közben vagy után bevenni.
Két adag bevétele között legalább 6 órának kell eltelnie.
Az alkalmazás időtartama
Csak rövid távú kezelésre alkalmas.
A lehető legrövidebb ideig a legalacsonyabb hatásos adagot kell alkalmazni.
- Láz esetén: legfeljebb 3 napig
- Fájdalom esetén: legfeljebb 4 napig
Tartós vagy súlyosbodó panaszok esetén forduljon orvoshoz.
Túladagolás
Túl nagy mennyiség bevitele esetén azonnal forduljon orvoshoz.
Lehetséges tünetek:
- Hányinger, hányás, gyomorfájdalom, hasmenés
- Fülzúgás, fejfájás
- Emésztőrendszeri vérzés (vér a székletben vagy a hányadékban)
- Szédülés, bódultság, zavartság
Ritkán: eszméletvesztés
További információk
Laktóztartalom:
26,67 mg laktózt tartalmaz. Ismert intolerancia esetén konzultálni kell az orvossal.
Összetevők
Hatóanyag:
- Ibuprofén (400 mg tablettánként)
Egyéb összetevők:
- Tablettamag: mikrokristályos cellulóz, laktóz, kroszkarmellóz-nátrium, nátrium-lauril-szulfát, magnézium-sztearát, nagyon finom eloszlású szilícium-dioxid
- Tablettabevonat: hipromellóz, talkum, titán-dioxid (E171)
Gyógyszerforma
Fehér, hosszúkás filmtabletták, mindkét oldalon törővonallal.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
Ibumetin® forte 400mg FTBL
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett