Dismenol® Ibuprofen 200 mg
Termékadatok és kötelező tájékoztatás
Dismenol® Ibuprofen 200 mg
-
Enyhe és közepesen erős fájdalom esetén
-
Fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatású
-
Alkalmas menstruációs, fej-, hát-, fog-, izom- és ízületi fájdalmak esetén
-
Megfázásos betegségek és influenzaszerű fertőzések okozta fájdalmak esetén is
Gyógyszerszolgáltatás
Betegtájékoztató
További termékinformációk
Mi a Dismenol® Ibuprofen 200 mg és milyen esetekben alkalmazható?
Az ibuprofén, a Dismenol® Ibuprofen 200 mg hatóanyaga az úgynevezett nem szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID-ok) csoportjába tartozik. A hatóanyag fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító tulajdonságokkal rendelkezik.
A Dismenol® Ibuprofen 200 mg enyhe és közepesen erős fájdalmak esetén alkalmazható, például:
-
Menstruációs panaszok
-
Fejfájás
-
Hátfájás
-
Fogfájás
-
Izom- és ízületi fájdalmak
-
Megfázással és influenzaszerű fertőzésekkel járó fájdalmak
Ha 4 nap után nem érzi jobban magát, vagy állapota akár rosszabbra fordul, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Alkalmazás és adagolás
A Dismenol® Ibuprofén 200 mg-ot mindig pontosan a betegtájékoztató szerint vagy orvos vagy gyógyszerész utasítása szerint kell bevenni.
A filmtablettákat rágás nélkül, elegendő folyadékkal, étkezés közben vagy után kell bevenni.
A lehetséges mellékhatások csökkentése érdekében mindig a lehető legkisebb hatásos adagot kell a lehető legrövidebb ideig alkalmazni.
A Dismenol® Ibuprofén 200 mg előnyei
-
Gyors segítség fájdalom esetén
-
Gyulladáscsökkentő hatás
-
Lázcsillapító tulajdonságok
-
Különböző fájdalomtípusok esetén alkalmazható
-
Kényelmes adagolás filmtablettánként 200 mg ibuprofénnal
Összetevők
Hatóanyag:
-
200 mg ibuprofén filmtablettánként
Segédanyagok:
-
Talkum
-
Titán-dioxid
-
Makrogol 400
-
Kukoricakeményítő
-
Magnézium-sztearát
-
Hipromellóz
-
Előkocsonyásított keményítő
-
Nátrium-karboximetil-keményítő A típus
-
Opadry fehér-Y-1-7000
Mellékhatások
Mint minden gyógyszer, a Dismenol® Ibuprofen 200 mg is okozhat mellékhatásokat, de ezek nem mindenkinél jelentkeznek.
Lehetséges mellékhatások:
-
Gyomorbántalmak
-
Hányinger és hányás
-
Hasi fájdalom
-
Gyomorégés
-
Hasmenés vagy székrekedés
-
Fejfájás
-
Szédülés
-
Bőrkiütések
Ritkán súlyosabb mellékhatások, például gyomor-bélrendszeri vérzések, allergiás reakciók vagy vesefunkció-zavarok léphetnek fel.
Erős hasi fájdalom, székletben megjelenő vér, légszomj vagy allergiás reakciók esetén azonnal orvosi segítséget kell igénybe venni.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
Dismenol® Ibuprofen 200 mg
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett