Ibucomp 200 mg/30 mg filmtabletta
Termékadatok és kötelező információk
Ibucomp 200 mg/30 mg filmtabletta
Alkalmazási területek
A fájdalom, láz, influenzaszerű megbetegedések, valamint az orrdugulás és az orrmelléküregek elzáródásának tüneti enyhítésére.
Az Ibucomp hatóanyagai az ibuprofén, egy nem szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszer (NSAID), és a pszeudoefedrin-hidroklorid, amely az orrnyálkahártya duzzanatának csökkentését idézi elő.
Az ibuprofén fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatású.
A pszeudoefedrin az orr vérereire hat, hogy enyhítse az orrdugulást.
Az Ibucomp az influenzaszerű megbetegedéseknél fellépő, fejfájással és/vagy lázzal kísért orrdugulás tüneti enyhítésére alkalmazható.
Az Ibucomp felnőttek és 15 évesnél idősebb serdülők számára alkalmazható.
Ezt a kombinált gyógyszert csak akkor alkalmazza, ha egyszerre van orrdugulása, valamint fájdalma vagy láza. Ha e panaszok közül csak az egyik áll fenn Önnél, ne használja ezt a gyógyszert.
Ha 3 nap után láz esetén vagy 5 nap után fájdalom esetén nem érzi magát jobban vagy rosszabbul, forduljon orvosához.
Ha erre a gyógyszerre a 15 éves és idősebb serdülőknél 3 napnál hosszabb ideig van szükség, vagy a panaszok súlyosbodnak, orvoshoz kell fordulni.
Adagolás, az alkalmazás módja és időtartama
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtak szerint, illetve orvosával vagy gyógyszerészével egyeztetve alkalmazza.
Az Ibucomp kizárólag szájon át történő alkalmazásra szolgál.
Javasolt adagolás
Felnőttek és 15 éves és idősebb serdülők:
1 filmtabletta, szükség esetén 4–6 óránként. Súlyosabb panaszok esetén 2 filmtabletta, szükség esetén 6–8 óránként.
A napi maximális adag, 6 filmtabletta nem léphető túl.
A filmtablettákat vízzel, egészben kell bevenni.
Májkárosodásban vagy vesekárosodásban szenvedő betegeknél alkalmazása nem javasolt.
Alkalmazás gyermekeknél és serdülőknél
Az Ibucomp nem alkalmazható 15 év alatti gyermekeknél és serdülőknél.
Az alkalmazás időtartama
Ez a gyógyszer csak rövid távú alkalmazásra szolgál. A lehető legkisebb szükséges adagot alkalmazza a lehető legrövidebb ideig.
Felnőttek: legfeljebb 5 napig alkalmazható.
15–17 éves serdülők: legfeljebb 3 napig alkalmazható.
Ha a panaszok fennmaradnak vagy súlyosbodnak, forduljon orvoshoz.
Figyelmeztetés túladagolás esetén
Ha a javasoltnál több Ibucompot vett be, vagy gyermekek véletlenül bevették a gyógyszert, haladéktalanul forduljon orvoshoz vagy vegye fel a kapcsolatot kórházzal.
A túladagolás lehetséges tünetei: hányinger, gyomorfájás, hányás, fejfájás, fülzúgás, zavartság, álmosság, szívdobogás, görcsök, szédülés, légzési problémák vagy vér a vizeletben.
Termék részletei
Fájdalom, láz, influenzaszerű fertőzések, valamint eldugult orr és melléküregek tüneti enyhítésére.
Összetevők
Hatóanyagok:
200 mg ibuprofén és 30 mg pszeudoefedrin-hidroklorid (24,6 mg pszeudoefedrinnek megfelelő mennyiségben).
Egyéb összetevők:
Vízmentes, nagy diszperzitású szilícium-dioxid, kroszkarmellóz-nátrium, mikrokristályos cellulóz, vízmentes kalcium-hidrogén-foszfát, magnézium-sztearát, kukoricakeményítő, hipromellóz, makrogol 400, talkum, titán-dioxid (E171), sárga vas-oxid (E172).
Mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Gyakran előfordulhatnak emésztőrendszeri panaszok, például hányinger, hasfájás vagy emésztési zavarok. Alkalmanként fejfájás, szédülés, alvászavarok vagy idegesség lehetséges. Ritkán allergiás reakciók, bőrkiütések, szívdobogás vagy vérnyomás-emelkedés jelentkezhet. Súlyos mellékhatások vagy túlérzékenységi reakciók esetén a szedést abba kell hagyni, és haladéktalanul orvosi tanácsot kell kérni.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
Ibucomp 200 mg/30 mg filmtabletta
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett