Cetirizin-ratiopharm® 10 mg
Termékadatok és kötelező információk
Cetirizin-ratiopharm
Antiallergén az allergiás tünetek enyhítésére.
A cetirizin-dihidroklorid a Cetirizin-ratiopharm hatóanyaga.
A Cetirizin-ratiopharm felnőtteknél és 6 évesnél idősebb gyermekeknél alkalmazható:
- szezonális és egész éves allergiás rhinitis orr- és szemtüneteinek enyhítésére
- krónikus csalánkiütés (krónikus idiopátiás urticaria) enyhítésére
Alkalmazás és adagolás
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtak szerint, illetve orvosával vagy gyógyszerészével egyeztetve szedje.
A tablettákat rágás nélkül, egy pohár folyadékkal kell bevenni.
A tabletta egyenlő adagokra osztható.
Felnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők:
Naponta 1 alkalommal 1 filmtabletta (10 mg).
6 és 12 év közötti gyermekek:
Naponta 2 alkalommal ½ filmtabletta (egyenként 5 mg).
Alkalmazás vesekárosodás esetén
Közepesen súlyos vesekárosodásban szenvedő betegeknek naponta 1 alkalommal 5 mg javasolt.
Súlyos vesebetegség esetén az adagolást az orvosnak kell módosítania.
Az alkalmazás időtartama
A szedés időtartama a panaszok típusától, időtartamától és lefolyásától függ, és azt az orvos határozza meg.
A szedésre vonatkozó tudnivalók
Ha az ajánlottnál nagyobb mennyiséget vett be:
Túladagolás után a mellékhatások fokozottan jelentkezhetnek. Beszámoltak többek között a következőkről:
- Fáradtság
- Álmosság
- Szédülés
- Fejfájás
- Zavartság
- Hasmenés
- Remegés
- Szívdobogás
- Nyugtalanság
- Viszketés
- Vizeletvisszatartás
Túladagolás gyanúja esetén tájékoztassa orvosát.
Ha elfelejtette bevenni a gyógyszert:
Ne vegyen be kétszeres adagot, ha elfelejtette bevenni a korábbi adagot.
Ha abbahagyja a szedést:
Ritkán erős viszketés vagy csalánkiütés jelentkezhet.
Ha további kérdései vannak a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Összetevők
Hatóanyag:
1 filmtabletta 10 mg cetirizin-dihidrokloridot tartalmaz.
Egyéb összetevők:
Laktóz-monohidrát, mikrokristályos cellulóz, kroszkarmellóz-nátrium, nagy diszperzitású vízmentes szilícium-dioxid, magnézium-sztearát, titán-dioxid (E171), hipromellóz 5cP (E464), makrogol 400.
Mellékhatások
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Gyakran előfordulhat:
- Fáradtság
- Álmosság
- Szájszárazság
- Fejfájás
- Szédülés
- Emésztőrendszeri panaszok
Alkalmanként előfordulhat:
- Nyugtalanság
- Bőrkiütés
- Viszketés
- Gyengeségérzés
Ritkán allergiás reakciók vagy csalánkiütés léphet fel.
Mellékhatások jelentkezése esetén forduljon orvosához vagy gyógyszerészéhez.
Szállítási idő: kb. 3-4 nap (külföldön ettől eltérő)
Cetirizin-ratiopharm® 10 mg
Vásárlói vélemények
Aqveo
Termékek
Badener Schmerzöl
Termékek
- Hasonló termékek
- Nemrég megtekintett