Cetirizin-ratiopharm® 10 mg
Podrobnosti o produktu a povinné informace
Cetirizin-ratiopharm
Antialergikum k úlevě od alergických obtíží.
Cetirizindihydrochlorid je léčivá látka přípravku Cetirizin-ratiopharm.
Cetirizin-ratiopharm se užívá u dospělých a dětí od 6 let k:
- úlevě od nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy
- úlevě od chronické kopřivky (chronické idiopatické urtikárie)
Použití a dávkování
Tento přípravek užívejte vždy přesně podle pokynů v příbalovém letáku nebo podle dohody se svým lékařem nebo lékárníkem.
Tablety se mají užívat nerozkousané se sklenicí tekutiny.
Tabletu lze rozdělit na stejné dávky.
Dospělí a dospívající od 12 let:
1krát denně 1 potahovaná tableta (10 mg).
Děti od 6 do 12 let:
2krát denně ½ potahované tablety (vždy 5 mg).
Použití při nedostatečnosti ledvin
Pacientům se středně těžkou nedostatečností ledvin se doporučuje 1krát denně 5 mg.
Při těžkém onemocnění ledvin by měl dávkování upravit lékař.
Doba použití
Doba užívání se řídí druhem, délkou a průběhem obtíží a stanoví ji lékař.
Pokyny k užívání
Pokud jste užili větší množství, než je doporučeno:
Po předávkování se mohou nežádoucí účinky projevit ve zvýšené míře. Bylo hlášeno mimo jiné:
- únava
- ospalost
- závratě
- bolest hlavy
- zmatenost
- průjem
- Třes
- Bušení srdce
- Neklid
- Svědění
- Zadržování moči
V případě podezření na předávkování informujte svého lékaře.
Pokud jste zapomněli užít přípravek:
Neužívejte dvojnásobnou dávku, pokud jste zapomněli užít předchozí dávku.
Pokud přestanete přípravek užívat:
Vzácně se může objevit silné svědění nebo kopřivka.
Máte-li další dotazy k použití tohoto léčivého přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.
Obsahové látky
Účinná látka:
1 filmem potažená tableta obsahuje 10 mg cetirizindihydrochloridu.
Pomocné látky:
Monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, kroskarmelosa sodná sůl, vysoce disperzní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, oxid titaničitý (E171), hypromelosa 5cP (E464), makrogol 400.
Nežádoucí účinky
Podobně jako všechny léčivé přípravky může i tento léčivý přípravek vyvolat nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.
Často se mohou vyskytnout:
- Únava
- Ospalost
- Suchost v ústech
- Bolest hlavy
- Závratě
- Gastrointestinální potíže
Příležitostně se mohou vyskytnout:
- Neklid
- Kožní vyrážka
- Svědění
- Pocit slabosti
Vzácně se mohou objevit alergické reakce nebo kopřivka.
Při výskytu nežádoucích účinků se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Cetirizin-ratiopharm® 10 mg
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené