Aspirin® Protect potahované tablety
Podrobnosti o produktu a povinné informace
Aspirin® Protect 100 mg se užívá k prevenci dalších srdečních infarktů a mozkových příhod po první příhodě a k prevenci arteriálních trombóz po určitých cévních chirurgických zákrocích.
Účinná látka kyselina acetylsalicylová (ASA) již v nízkém dávkování inhibuje shlukování krevních destiček, a tím působí proti tvorbě krevních sraženin.
K čemu je Aspirin® Protect určen?
Aspirin® Protect se používá k prevenci určitých kardiovaskulárních příhod.
Krevní sraženiny mohou uzavřít důležité krevní cévy v srdci nebo mozku a způsobit tak mimo jiné srdeční infarkt nebo mozkovou příhodu. Kyselina acetylsalicylová inhibuje agregaci trombocytů, a tím snižuje tvorbu arteriálních krevních sraženin.
Aspirin® Protect se používá zejména k dlouhodobé prevenci dalších příhod po již prodělaném srdečním infarktu nebo mozkové příhodě a po určitých cévních chirurgických zákrocích.
Jak Aspirin® Protect působí?
Jedna tableta obsahuje 100 mg kyseliny acetylsalicylové.
Kyselina acetylsalicylová v nízké dávce inhibuje shlukování krevních destiček (agregaci trombocytů). Tím se působí proti tvorbě krevních sraženin.
Přípravek Aspirin® Protect má enterosolventní obal. Tableta se proto nerozpouští již v žaludku, ale až ve střevě.
Dávkování a použití
Doporučené dávkování pro dospělé je:
1 tableta jednou denně.
Přípravek Aspirin® Protect je určen k dlouhodobému užívání. Délku léčby stanoví ošetřující lékař.
Před zahájením léčby by měl lékař posoudit, zda je užívání přípravku Aspirin® Protect v individuálním případě indikováno.
Způsob použití
Tabletu užívejte nerozkousanou s dostatečným množstvím tekutiny.
Užívání by mělo probíhat přednostně nejméně 30 minut před jídlem.
Tablety nedrťte, nežvýkejte ani nedrťte, protože by tím mohlo dojít k poškození gastrorezistentního obalu.
Velikost balení
60 tablet.
Důležité informace
Přípravek Aspirin® Protect by měl být používán k prevenci srdečních infarktů, mozkových příhod nebo arteriálních trombóz pouze po odpovídajícím lékařském posouzení.
Kyselina acetylsalicylová ovlivňuje srážlivost krve. To je třeba vzít v úvahu zejména před operacemi nebo zubními zákroky a při současném užívání léků snižujících srážlivost krve.
Zvláštní opatrnosti je třeba mimo jiné při zvýšené krvácivosti, existujících nebo dřívějších žaludečních a dvanáctníkových vředech a určitých přecitlivělostních reakcích na léky proti bolesti.
O kontraindikacích, interakcích a možných nežádoucích účincích se informujte v příbalové informaci, u lékaře nebo v lékárně.
Složení / účinné látky
1 gastrorezistentní tableta obsahuje:
Léčivá látka: 100 mg kyseliny acetylsalicylové.
Pomocné látky: mastek, polysorbát 80, kukuřičný škrob, natrium-lauryl-sulfát, triethyl-citrát, kopolymer kyseliny methakrylové typu C a celulózový prášek.
Přípravek obsahuje méně než 1 mmol sodíku v jedné tabletě.
Nežádoucí účinky / snášenlivost
Tak jako všechny léčivé přípravky může i Aspirin® Protect vyvolat nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.
Kyselina acetylsalicylová může zejména zvyšovat riziko krvácení. Kromě toho se mohou vyskytnout gastrointestinální obtíže, gastrointestinální vředy a reakce z přecitlivělosti.
Při známkách neobvyklého nebo silnějšího krvácení, černé stolice, zvracení krve nebo závažné reakce z přecitlivělosti je třeba neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.
Další informace o možných nežádoucích účincích a jejich četnosti naleznete v aktuální příbalové informaci.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Aspirin® Protect potahované tablety
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené