Aspirin® +C Forte šumivé tablety při prvních příznacích nachlazení
Podrobnosti o produktu a povinné informace
Aspirin® + C Forte šumivé tablety se používají ke zmírnění bolesti a horečky při nachlazení, resp. chřipkových infekcích. Obsahují kyselinu acetylsalicylovou (ASA) a vitamin C (kyselinu askorbovou).
Ve srovnání s klasickou šumivou tabletou Aspirin® + C obsahuje jedna šumivá tableta Aspirin® + C Forte dvojnásobné množství kyseliny acetylsalicylové a vitaminu C.
K čemu je Aspirin® + C Forte určen?
Aspirin® + C Forte se používá zejména při prvních příznacích nachlazení, jako jsou bolesti hlavy, v krku a bolesti svalů a kloubů, a také při horečce.
Kyselina acetylsalicylová působí proti bolesti, snižuje horečku a působí protizánětlivě. Kromě toho léčivý přípravek obsahuje vitamin C.
Jak Aspirin® + C Forte působí?
Jedna šumivá tableta obsahuje 800 mg kyseliny acetylsalicylové (ASA) a 480 mg vitaminu C (kyseliny askorbové).
Kyselina acetylsalicylová patří mezi neopioidní analgetika a mezi nesteroidní antirevmatika (NSA). ASA inhibuje tvorbu určitých mediátorů, tzv. prostaglandinů, které se mimo jiné podílejí na vzniku bolesti, zánětu a horečky.
Acetylsalicylová kyselina tak působí proti bolesti, tlumí zánět a snižuje horečku.
Vitamin C má antioxidační vlastnosti a mimo jiné přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.
Šumivá tableta se před užitím zcela rozpustí ve vodě. Účinná látka je tak již rozpuštěná a může být rychle vstřebána. Obsažené pufrovací látky navíc zlepšují rozpustnost účinné látky.
Dávkování a použití
Doporučené dávkování pro dospělé je:
Jednotlivá dávka: 1 šumivá tableta.
V případě potřeby lze jednotlivou dávku opakovat v intervalech 4 až 8 hodin.
Maximální denní dávka činí 3 šumivé tablety a nesmí být překročena.
Způsob použití
Jednu šumivou tabletu zcela rozpustte ve sklenici vody a poté vypijte celý obsah sklenice.
Užívání by nemělo probíhat na prázdný žaludek.
Velikost balení
10 šumivých tablet.
Důležitá upozornění
Maximální denní dávka 3 šumivých tablet nesmí být překročena. Mezi jednotlivými užitími je nutno dodržet odstup 4 až 8 hodin.
Aspirin® + C Forte by neměl být užíván na prázdný žaludek.
Kyselina acetylsalicylová není vhodná pro každého pacienta. Zejména v případě žaludečních a dvanácterníkových vředů, zvýšené krvácivosti, určitých přecitlivělostních reakcí na léky proti bolesti a při současném užívání některých jiných léčiv je třeba dbát údajů v příbalové informaci.
O účincích, kontraindikacích, interakcích a možných nežádoucích účincích informuje příbalová informace, lékař nebo lékárník.
Složení / obsažené látky
1 šumivá tableta obsahuje:
Účinné látky: 800 mg kyseliny acetylsalicylové a 480 mg kyseliny askorbové (vitamin C).
Další složky: hydrogenuhličitan sodný, kyselina citronová, vysoce disperzní oxid křemičitý a povidon.
Jedna šumivá tableta obsahuje 474 mg sodíku.
Nežádoucí účinky / snášenlivost
Stejně jako všechny léčivé přípravky může i Aspirin® + C Forte způsobovat nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.
Kyselina acetylsalicylová může způsobit zejména obtíže v oblasti gastrointestinálního traktu a zvýšenou krvácivost. Možné jsou také reakce z přecitlivělosti.
Při neobvyklých nebo silnějších obtížích, známkách krvácení nebo reakce z přecitlivělosti je třeba užívání ukončit a neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.
Další informace o nežádoucích účincích a jejich četnosti naleznete v aktuální příbalové informaci.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Aspirin® +C Forte šumivé tablety při prvních příznacích nachlazení
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené