ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg tablety proti bolesti
Podrobnosti o produktu a povinné údaje
K léčbě bolesti, zánětu a horečky u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.
Další informace o produktu
ratioDolor Ibuprofen 300 mg tablety proti bolesti
ratioDolor Ibuprofen 300 mg tablety proti bolesti obsahují léčivou látku ibuprofen a patří do skupiny nesteroidních antirevmatik (NSA). Působí proti bolesti, tlumí zánět a snižují horečku inhibicí tvorby prostaglandinů.
Oblasti použití
K symptomatické léčbě:
-
Bolesti hlavy
-
Bolesti zubů
-
Bolesti svalů
-
Bolesti kloubů
-
Menstruační obtíže
-
Bolesti a horečka při nachlazení
-
Tenční bolesti hlavy
-
Akutní záchvaty migrény
Vhodné pro dospělé, dospívající a děti od 6 let.
Dávkování a použití
Dospělí a dospívající od 12 let:
-
Maximálně 4 tablety denně
-
Denní dávku rozdělte do několika podání
Děti od 6 do 11 let:
-
Maximálně 2 tablety denně
-
V případě potřeby rozdělené na ½ tablety až 4krát denně
Tablety se užívají nerozkousané s dostatečným množstvím tekutiny během jídla nebo po jídle.
Bez lékařské rady by se tento přípravek neměl užívat déle než 3 až 4 dny.
Uchovávání a upozornění
-
Uchovávejte při teplotě do 25 °C.
-
Uchovávejte mimo dosah dětí.
-
Během užívání se pokud možno vyhněte alkoholu.
-
V poslední třetině těhotenství se tento přípravek nesmí užívat.
Obsahové látky
Účinná látka
1 potahovaná tableta obsahuje:
-
500 mg ibuprofen-lysinové soli
-
odpovídá 292,6 mg ibuprofenu
Pomocné látky
-
Mikrokrystalická celulosa
-
Kroskarmelosa sodná sůl
-
Mastek
-
Stearan hořečnatý
-
Vysoce disperzní oxid křemičitý
-
Methylhydroxypropylcelulóza
-
Makrogol
-
Glycerin
Další složky:
-
Sodík (1 mmol v jedné tabletě)
Nežádoucí účinky
Jako všechny léky může i ratioDolor Ibuprofen 300 mg mít nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.
Časté nežádoucí účinky
-
Nevolnost
-
Bolest břicha
-
Zažívací potíže
-
Průjem
-
Bolest hlavy
-
Závratě
Občasné až vzácné nežádoucí účinky
-
Zvracení
-
Nadýmání
-
Zácpa
-
Kožní vyrážky
-
Svědění
-
Přecitlivělostní reakce
Závažné nežádoucí účinky
Ve vzácných případech se mohou vyskytnout závažné nežádoucí účinky, mezi které patří:
-
Krvácení do žaludku nebo střev
-
Žaludeční vředy
-
Závažné kožní reakce
-
Poruchy funkce jater nebo ledvin
-
Infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda, zejména při dlouhodobém užívání vysokých dávek
-
Závažné alergické reakce s dýchacími obtížemi nebo otoky
Při známkách těžké alergické reakce, kožní vyrážky, dušnosti, krve ve stolici nebo silných bolestí žaludku je nutné užívání okamžitě ukončit a neprodleně vyhledat lékařskou pomoc.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg tablety proti bolesti
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené