Aspirin® žvýkací tablety
Podrobnosti o produktu a povinné údaje
Aspirin® 500 mg žvýkací tablety se používají k symptomatické léčbě lehkých až středně silných bolestí a horečky.
Žvýkací tablety lze užívat bez vody, a jsou proto vhodné zejména na cesty. Účinná látka kyselina acetylsalicylová (ASA) působí proti bolesti, snižuje horečku a tlumí zánět.
K čemu jsou Aspirin® žvýkací tablety určeny?
Aspirin® žvýkací tablety se používají k léčbě různých lehkých až středně silných bolestí a při horečce.
Oblasti použití
K symptomatické léčbě:
- Bolesti hlavy
- Bolesti zubů
- Menstruační bolesti
- Bolesti svalů a kloubů
- Bolesti při nachlazení a chřipkových infekcích
- Horečka
Vlastnosti produktu
Žvýkací tablety se vyznačují vysokou rozpustností a lze je užívat bez tekutiny. Mají pomerančovou příchuť a nabízejí praktickou lékovou formu na cesty.
Kyselina acetylsalicylová má analgetické, antipyretické a protizánětlivé vlastnosti.
Dávkování a použití
Dospělí a dospívající od 12 let:
Jednotlivá dávka: 1–2 žvýkací tablety.
Denní dávka: 3–6 žvýkacích tablet.
Mezi jednotlivými užitími je třeba dodržet odstup alespoň 4 hodiny.
Vždy je třeba používat nejnižší účinnou dávku po co nejkratší nezbytně nutnou dobu.
Způsob použití
Žvýkací tabletu důkladně rozžvýkejte a poté spolkněte.
Užití je možné bez vody.
Aspirin® žvýkací tablety by se neměly užívat na prázdný žaludek.
Důležité informace
Nejnižší účinná dávka by měla být používána po co nejkratší nezbytně nutnou dobu.
Při přetrvávajících nebo zhoršujících se obtížích je třeba vyhledat lékařskou radu.
Zvláštní opatrnosti je třeba v případě stávajících nebo dřívějších gastrointestinálních onemocnění.
Kyselina acetylsalicylová není vhodná pro každého pacienta. Zejména při zvýšené krvácivosti, gastrointestinálních vředech, určitých přecitlivělostních reakcích na léky proti bolesti a při současném užívání určitých jiných léčiv je třeba dbát údajů v příbalové informaci.
O účincích, kontraindikacích, interakcích a možných nežádoucích účincích informuje příbalová informace, lékař nebo lékárník.
Složení / Obsažené látky
1 žvýkací tableta obsahuje:
Léčivá látka: 500 mg kyseliny acetylsalicylové.
Další složky: pufrovací látky pro zlepšení rozpustnosti, aromata s pomerančovou příchutí a další pomocné látky podle aktuální příbalové informace.
Nežádoucí účinky / Snášenlivost
Jako všechny léky mohou i Aspirin® 500 mg žvýkací tablety způsobovat nežádoucí účinky, které se však nemusí vyskytnout u každého.
Často se mohou vyskytnout gastrointestinální potíže, jako je pálení žáhy, nevolnost nebo bolesti břicha.
Příležitostně se může objevit zvracení nebo průjem.
Vzácně až velmi vzácně se mohou objevit gastrointestinální krvácení nebo vředy, alergické reakce jako kožní vyrážka nebo dýchací potíže a také poruchy srážlivosti krve.
Při známkách krvácení, závažných alergických reakcí nebo jiných výrazných obtíží by mělo být užívání ukončeno a neprodleně vyhledána lékařská pomoc.
Další informace o nežádoucích účincích a jejich četnosti naleznete v aktuální příbalové informaci.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Aspirin® žvýkací tablety
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené