Cetirizin Genericon 10 mg
Podrobnosti o produktu a povinné údaje
Cetirizin Genericon
K úlevě od obtíží při alergických onemocněních.
Cetirizin Genericon je antihistaminikum k léčbě alergií a jejich obtíží.
Přípravek se používá u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.
Oblasti použití
- Chronická kopřivka (urtikárie) s obtížemi, jako je svědění, tvorba pupenů a zarudnutí kůže
- Chronická alergická rýma
- Senná rýma s obtížemi, jako je kýchání, vodnatá rýma, svědění nosu a ucpaný nos
- Zarudnutí a svědění očí a slzení při alergických reakcích
Pokud se po 3 dnech nebudete cítit lépe nebo se budete cítit hůře, obraťte se na svého lékaře.
Použití a dávkování
Tento přípravek užívejte vždy přesně podle popisu v příbalovém letáku nebo podle dohody se svým lékařem nebo lékárníkem.
Filmové tablety užívejte nerozkousané s tekutinou. Užívání může probíhat nezávisle na jídle, nejlépe večer.
Tabletu lze dělit na stejné dávky.
Dospělí a dospívající od 12 let:
1 filmová tableta denně večer.
Děti od 6 do 12 let:
- Tělesná hmotnost pod 30 kg:
½ filmové tablety jednou denně - Tělesná hmotnost nad 30 kg:
1 filmová tableta jednou denně nebo přednostně ½ filmové tablety dvakrát denně ráno a večer
Děti od 2 do 6 let:
Použití se vzhledem k lékové formě nedoporučuje. Pro tuto věkovou skupinu by měly být použity lékové formy vhodné pro děti.
Kojenci a děti do 2 let:
Cetirizin Genericon se nesmí používat.
Pokyny k užívání
Pokud jste užili větší množství, než je doporučeno:
Neprodleně informujte lékaře. Ten rozhodne o případných nezbytných opatřeních.
Pokud jste zapomněli užít:
Neužívejte dvojnásobné množství, pokud jste zapomněli předchozí dávku.
Pokud se blíží doba dalšího užití, vynechejte zapomenutou dávku a užijte další dávku v obvyklou dobu.
Pokud užívání přerušíte:
Nepřerušujte léčbu svévolně, protože se obtíže mohou zhoršit.
Máte-li další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.
Obsažené látky
Účinná látka:
1 filmová tableta obsahuje 10 mg cetirizindihydrochloridu.
Pomocné látky:
Jádro tablety:
Monohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, koloidní oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek, kukuřičný škrob.
Potah tablety:
Opadry bílý sestávající z hypromelosy, monohydrátu laktosy, oxidu titaničitého (E171), makrogolu 4000 a citronanu sodného.
Nežádoucí účinky
Jako všechny přípravky může i tento přípravek mít nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.
Často se mohou vyskytnout:
- Únava
- Ospalost
- Sucho v ústech
- Bolest hlavy
- Závratě
- Gastrointestinální obtíže
Méně často se mohou vyskytnout:
- Neklid
- Kožní vyrážka
- Svědění
- Pocit slabosti
Vzácně se mohou vyskytnout alergické reakce.
Při výskytu nežádoucích účinků se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.
Doba dodání: cca 3–4 dny (v zahraničí odlišně)
Cetirizin Genericon 10 mg
Kundenrezensionen
Aqveo
Produkty
Badener Schmerzöl
Produkty
- Podobné produkty
- Nedávno zobrazené