{"product_id":"dismenol-ibuprofen-400-mg-forte-filmtabletten","title":"Dismenol-Ibuprofen 400 mg Forte filmom obalené tablety","description":"\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eInformácie o produkte a právne upozornenia\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDismenol forte Ibuprofen 400 mg filmom obalené tablety\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eVhodný pri menštruačných, bolestiach hlavy, chrbta, zubov, svalov a kĺbov\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTlmí bolesť, pôsobí proti zápalu a znižuje horúčku\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNa zmiernenie ľahkej až stredne silnej bolesti\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eVhodný aj pri bolestiach súvisiacich s prechladnutím a chrípkovými infekciami\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDodatočné podrobnosti o produkte\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eČo je Dismenol forte Ibuprofen 400 mg a na čo sa používa?\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eIbuprofen, účinná látka lieku Dismenol forte Ibuprofen 400 mg, patrí medzi nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Má tlmiace, protizápalové a antipyretické účinky.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDismenol forte Ibuprofen 400 mg sa používa pri ľahkej až stredne silnej bolesti, ako napríklad:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMenštruačné bolesti\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti hlavy\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti v chrbte\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti zubov\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti svalov a kĺbov\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti v rámci prechladnutia a chrípkových infekcií\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePokyny na použitie a dávkovanie\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDismenol forte Ibuprofen 400 mg sa má vždy užívať podľa písomnej informácie pre používateľa alebo podľa pokynov lekára či lekárnika.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAby sa minimalizovali možné vedľajšie účinky, má sa vždy užívať najnižšia účinná dávka po čo najkratšie možné obdobie.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eFilmom obalené tablety sa užívajú celé, bez rozhrýzania, s dostatočným množstvom tekutiny počas jedla alebo po jedle.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBez lekárskej rady sa Dismenol forte Ibuprofen 400 mg nemá používať dlhšie ako 4 dni.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDávkovanie pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eDospelí a dospievajúci od 12 rokov a s telesnou hmotnosťou najmenej 40 kg zvyčajne užívajú:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e½ až 1 filmom obalenú tabletu na jedno užitie\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eV prípade potreby je možné užiť ďalšiu ½ až 1 filmom obalenú tabletu.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMaximálna denná dávka: 3 filmom obalené tablety (1200 mg ibuprofénu)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eMedzi jednotlivými užitiami je potrebné dodržať odstup najmenej 6 hodín.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePoužitie u detí\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDeti mladšie ako 6 rokov alebo s telesnou hmotnosťou nižšou ako 20 kg:\u003c\/strong\u003e\u003cbr\u003ePre túto vekovú skupinu nie je Dismenol forte Ibuprofen 400 mg vhodný.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDeti od 6 do 12 rokov:\u003c\/strong\u003e\u003cbr\u003ePoužitie je možné len na lekársky predpis.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eOdporúčania dávkovania pre deti\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003ctable\u003e\n\u003cthead\u003e\n\u003ctr\u003e\n\u003cth\u003eVek \/ Telesná hmotnosť\u003c\/th\u003e\n\u003cth\u003eJednotlivá dávka\u003c\/th\u003e\n\u003cth\u003eMaximálna denná dávka\u003c\/th\u003e\n\u003c\/tr\u003e\n\u003c\/thead\u003e\n\u003ctbody\u003e\n\u003ctr\u003e\n\u003ctd\u003eDeti 6–9 rokov (20–29 kg)\u003c\/td\u003e\n\u003ctd\u003e½ filmom obalenej tablety (200 mg ibuprofénu)\u003c\/td\u003e\n\u003ctd\u003eAž do 1½ filmom obalenej tablety (600 mg ibuprofénu)\u003c\/td\u003e\n\u003c\/tr\u003e\n\u003ctr\u003e\n\u003ctd\u003eDeti 10–12 rokov (30–39 kg)\u003c\/td\u003e\n\u003ctd\u003e½ filmovej tablety (200 mg ibuprofénu)\u003c\/td\u003e\n\u003ctd\u003e1½–2 filmové tablety (600–800 mg ibuprofénu)\u003c\/td\u003e\n\u003c\/tr\u003e\n\u003c\/tbody\u003e\n\u003c\/table\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eOsobitné skupiny pacientov\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eSeniori nad 65 rokov:\u003c\/strong\u003e\u003cbr\u003eStarší ľudia by mali začať s najnižšou účinnou dávkou.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePri obmedzenej funkcii obličiek:\u003c\/strong\u003e\u003cbr\u003eLiečba by sa mala vykonávať len so zníženou dávkou a pod lekárskym dohľadom. Pri ťažkej renálnej insuficiencii sa ibuprofén nesmie používať.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003ePri obmedzenej funkcii pečene:\u003c\/strong\u003e\u003cbr\u003eAj v tomto prípade by sa liečba mala vykonávať len pod lekárskym dohľadom a so zníženou dávkou. Pri ťažkej hepatálnej insuficiencii sa ibuprofén nesmie používať.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eZložky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eÚčinná látka:\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e400 mg ibuprofénu na filmom obalenú tabletu\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eĎalšie zložky:\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJadro tablety:\u003cbr\u003eKarboxymetylškrob sodný (typ A), kukuričný škrob, predželatinovaný škrob, magnéziumstearát.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eFilmový obal:\u003cbr\u003eMastenec, Opadry white Y-1-7000 (hypromelóza, oxid titaničitý E171, makrogol 400).\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVedľajšie účinky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTak ako všetky lieky, aj Dismenol forte Ibuprofen 400 mg môže vyvolať vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMožné vedľajšie účinky sú:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eŽalúdočné ťažkosti\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNevoľnosť a vracanie\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti brucha\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ePálenie záhy\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHnačka alebo zápcha\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBolesti hlavy\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eZávrat\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKožné vyrážky\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eV zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť závažné vedľajšie účinky, ako sú gastrointestinálne krvácania, alergické reakcie alebo problémy s obličkami.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePri silných bolestiach brucha, krvi v stolici, dýchavičnosti, kožných reakciách alebo alergických príznakoch je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.\u003c\/p\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"20 St","offer_id":59519724978510,"sku":"3924242","price":10.35,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/Dismenol-Packshot.png?v=1779800935","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/sk\/products\/dismenol-ibuprofen-400-mg-forte-filmtablety","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}