{"product_id":"aspirin®-kautabletten-zur-direkteinnahme-bei-schmerzen-wie-z-b-kopf-und-zahnschmerzen","title":"Aspirin® žuvacie tablety","description":"\u003cdiv id=\"pflichtangabe\" class=\"scroll-mt-4\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePodrobnosti o produkte a povinné informácie\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® 500 mg žuvacie tablety sa používajú na symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti a horúčky.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eŽuvacie tablety sa môžu užívať bez vody, a preto sú vhodné najmä na cesty. Účinná látka kyselina acetylsalicylová (ASS) pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a pôsobí protizápalovo.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A8000708-bp.pdf?v=1777379852\" class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg fill=\"currentColor\" height=\"1em\" width=\"1em\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" viewBox=\"0 0 24 24\"\u003e\u003cpath clip-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" fill-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePísomná informácia pre používateľa\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-summary accordion-summary_expanded\" role=\"button\" tabindex=\"0\"\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eNa čo sú Aspirin® žuvacie tablety určené?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® žuvacie tablety sa používajú na liečbu rôznych miernych až stredne silných bolestí a pri horúčke.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eOblasti použitia\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eNa symptomatickú liečbu:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti hlavy\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti zubov\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eMenštruačné bolesti\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti svalov a kĺbov\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti pri prechladnutí a chrípkových infekciách\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eHorúčka\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eVlastnosti produktu\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eŽuvacie tablety sa vyznačujú vysokou rozpustnosťou a možno ich užívať bez tekutiny. Majú pomarančovú príchuť a ponúkajú praktickú liekovú formu na cesty.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová má liečivé, protihorúčkové a protizápalové vlastnosti.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDávkovanie a použitie\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDospelí a dospievajúci od 12 rokov:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJednotlivá dávka: 1–2 žuvacie tablety.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDenná dávka: 3–6 žuvacích tabliet.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMedzi jednotlivými užitiami sa musí dodržať odstup najmenej 4 hodiny.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVždy sa má použiť najnižšia účinná dávka počas najkratšieho potrebného obdobia.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eSpôsob použitia\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eŽuvaciu tabletu dôkladne rozžujte a následne prehltnite.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eUžitie je možné bez vody.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® žuvacie tablety sa nemajú užívať na prázdny žalúdok.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDôležité upozornenia\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eNajnižšia účinná dávka sa má použiť počas najkratšieho potrebného obdobia.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePri pretrvávajúcich alebo zhoršujúcich sa ťažkostiach je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePri existujúcich alebo predchádzajúcich ochoreniach gastrointestinálneho traktu je potrebná zvýšená opatrnosť.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová nie je vhodná pre každého pacienta. Predovšetkým pri zvýšenej náchylnosti na krvácanie, gastrointestinálnych vredoch, určitých reakciách precitlivenosti na lieky proti bolesti, ako aj pri súčasnom užívaní určitých iných liekov je potrebné dodržiavať údaje v písomnej informácii pre používateľa.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eO účinku, kontraindikáciách, interakciách a možných nežiaducich účinkoch informuje písomná informácia pre používateľa, lekár alebo lekárnik.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eZloženie \/ Obsahové látky\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e1 žuvacia tableta obsahuje:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eLiečivo: 500 mg kyseliny acetylsalicylovej.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eĎalšie zložky: pufrovacie látky na zlepšenie rozpustnosti, arómy s pomarančovou príchuťou, ako aj ďalšie pomocné látky podľa aktuálnej písomnej informácie pre používateľa.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eNežiaduce účinky \/ Znášanlivosť\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eTak ako všetky lieky, aj Aspirin® 500 mg žuvacie tablety môžu spôsobiť nežiaduce účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eČasto sa môžu vyskytnúť gastrointestinálne ťažkosti, ako je pálenie záhy, nevoľnosť alebo bolesti brucha.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eOjedinele sa môže vyskytnúť vracanie alebo hnačka.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eZriedkavo až veľmi zriedkavo sa môžu vyskytnúť gastrointestinálne krvácania alebo vredy, alergické reakcie ako kožná vyrážka alebo dýchacie ťažkosti, ako aj poruchy zrážanlivosti krvi.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePri príznakoch krvácania, závažných alergických reakciách alebo iných výrazných ťažkostiach by sa malo užívanie ukončiť a bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eĎalšie informácie o vedľajších účinkoch a ich frekvencii sú uvedené v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"prose mb-3.5 whitespace-normal text-s last:mb-0\"\u003e\n\u003cp\u003e\u0026nbsp;\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\u003cbr\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Aspirin","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59526282248526,"sku":"1286174","price":8.1,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"2x10 St","offer_id":59526282281294,"sku":null,"price":15.95,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/Aspirin_500_listing.png?v=1789568267","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/sk\/products\/aspirin-r-zuvacie-tablety-na-priame-uzitie-pri-bolestiach-ako-su-napr-bolesti-hlavy-a-zubov","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}