{"product_id":"aspirin®-complex-granulat-bei-erkaltung-mit-schnupfen-und-fieber","title":"Aspirin® Complex Granulát pri prechladnutí s nádchou a horúčkou","description":"\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDetaily produktu a povinné informácie\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Complex Granulat je kombinovaný liek na liečbu príznakov prechladnutia, keď sa vyskytuje upchatý nos alebo vedľajšie nosové dutiny spolu s bolesťou a\/alebo horúčkou.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKombinácia kyseliny acetylsalicylovej (ASS) a pseudoefedrínu pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku, pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuch nosovej sliznice.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eNa čo je Aspirin® Complex určený?\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Complex sa používa pri súčasne sa vyskytujúcich príznakoch prechladnutia. Patrí sem najmä upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny, ako aj bolesti hlavy, hrdla a svalov spojené s prechladnutím a horúčka.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eVďaka zmierňujúcemu účinku na sliznice nosa a vedľajších nosových dutín sa uľahčuje dýchanie nosom.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAko pôsobí Aspirin® Complex?\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Complex kombinuje dve liečivé látky: 500 mg kyseliny acetylsalicylovej a 30 mg pseudoefedríniumchloridu v jednom vrecúšku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKyselina acetylsalicylová patrí medzi neopioidné lieky proti bolesti a medzi nesteroidné antireumatiká (NSAID). ASS inhibuje tvorbu určitých mediátorov, takzvaných prostaglandínov, ktoré sa podieľajú na vzniku bolesti, zápalov a horúčky. Vďaka tomu ASS pôsobí proti bolesti, protizápalovo a znižuje horúčku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePseudoefedrín pôsobí zužovaním ciev, a tým vedie k zmierneniu opuchu nosovej sliznice. Keďže sa liečivá látka užíva perorálne, pôsobí aj v oblasti vedľajších nosových dutín.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eGranulát sa pred užitím pridá do vody a umožňuje jednoduché užitie v rozpustenej forme.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDávkovanie a použitie\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov:\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eJednotlivá dávka: 1 až 2 vrecúška.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eV prípade potreby sa jednotlivá dávka môže zopakovať po minimálnom odstupe 4 hodín.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMaximálna celková denná dávka je 6 vrecúšok a nesmie sa prekročiť.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eSpôsob použitia\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eObsah 1 až 2 vrecúšok vložte do pohára vody a následne vypite celý obsah pohára.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVeľkosti balenia\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Complex je dostupný v baleniach s 10 a 20 vrecúškami.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eDôležité upozornenia\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eAspirin® Complex je určený pre dospelých a dospievajúcich od 16 rokov.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMaximálna denná dávka 6 vrecúšok sa nesmie prekročiť. Medzi jednotlivými užitiami je potrebné dodržať minimálny odstup 4 hodiny.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLiečivo obsahuje pseudoefedrín, a preto nie je vhodné pre každého pacienta. Predovšetkým pri určitých kardiovaskulárnych ochoreniach, vysokom krvnom tlaku, ako aj pri súčasnom užívaní určitých iných liekov je potrebné dodržiavať kontraindikácie a interakcie uvedené v písomnej informácii pre používateľa.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKaždé vrecúško obsahuje 2 g sacharózy.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eO účinku, kontraindikáciách, interakciách a možných nežiaducich účinkoch informuje písomná informácia pre používateľa, lekár alebo lekárnik.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eZloženie \/ obsahové látky\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e1 vrecúško obsahuje:\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLiečivá: 500 mg kyseliny acetylsalicylovej a 30 mg pseudoefedríniumchloridu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eĎalšie zložky: 2 000 mg sacharózy, kyselina citrónová, sacharín, kyselina octová, alfa-tokoferol, pomarančové aróma, hypromelóza, modifikovaný škrob a maltodextrín.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eLiečivo obsahuje aj 3,78 mg benzylalkoholu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eVedľajšie účinky \/ znášanlivosť\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTak ako všetky lieky, aj Aspirin® Complex môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eKyselina acetylsalicylová môže spôsobiť najmä gastrointestinálne ťažkosti, zvýšenú náchylnosť na krvácanie a reakcie z precitlivenosti.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePseudoefedrín môže okrem iného vyvolať búšenie srdca, zvýšenie krvného tlaku, nepokoj, poruchy spánku alebo iné ťažkosti kardiovaskulárneho a nervového systému.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003ePri silných alebo neobvyklých ťažkostiach, príznakoch krvácania, závažnej reakcii z precitlivenosti alebo výrazných kardiovaskulárnych ťažkostiach je potrebné užívanie ukončiť a bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eĎalšie informácie o vedľajších účinkoch a ich frekvencii sa nachádzajú v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.\u003c\/p\u003e","brand":"Aspirin","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59514805715278,"sku":"2444238","price":12.0,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"20 St","offer_id":59514805748046,"sku":"3500909","price":19.1,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/AspirinComplex_20_listing.avif?v=1789567775","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/sk\/products\/aspirin-r-complex-granulat-pri-prechladnuti-s-nadchou-a-horuckou","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}