{"product_id":"aspirin®-c-forte-brausetabletten-bei-anfanglich-starkeren-erkaltungsanzeichen-schmerzen-und-fieber","title":"Aspirin® +C Forte šumivé tablety pri prvých príznakoch prechladnutia","description":"\u003cdiv class=\"scroll-mt-4\" id=\"pflichtangabe\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDetaily produktu a povinné údaje\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® + C Forte šumivé tablety sa používajú na zmiernenie bolesti a horúčky pri prechladnutí, resp. chrípkových infekciách. Obsahujú kyselinu acetylsalicylovú (ASS) a vitamín C (kyselinu askorbovú).\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eV porovnaní s klasickou šumivou tabletou Aspirin® + C obsahuje jedna šumivá tableta Aspirin® + C Forte dvojnásobné množstvo kyseliny acetylsalicylovej a vitamínu C.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A4226089-bp.pdf?v=1777379767\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg viewBox=\"0 0 24 24\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" width=\"1em\" height=\"1em\" fill=\"currentColor\"\u003e\u003cpath fill-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" clip-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePísomná informácia pre používateľa\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv role=\"button\" class=\"accordion-summary accordion-summary_expanded\" tabindex=\"0\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eNa čo je Aspirin® + C Forte určený?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® + C Forte sa používa predovšetkým pri prvých príznakoch prechladnutia, ako sú bolesti hlavy, hrdla a svalov, ako aj horúčka.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a pôsobí protizápalovo. Liečivo navyše obsahuje vitamín C.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eAko pôsobí Aspirin® + C Forte?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJedna šumivá tableta obsahuje 800 mg kyseliny acetylsalicylovej (ASS) a 480 mg vitamínu C (kyseliny askorbovej).\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová patrí medzi neopioidné lieky proti bolesti a medzi nesteroidné antireumatiká (NSA). ASS inhibuje tvorbu určitých mediátorov, takzvaných prostaglandínov, ktoré sa okrem iného podieľajú na vzniku bolesti, zápalov a horúčky.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVďaka tomu acetylsalicylová kyselina pôsobí proti bolesti, zápalu a znižuje horúčku.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVitamín C má antioxidačné vlastnosti a okrem iného prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eŠumivá tableta sa pred užitím úplne rozpustí vo vode. Vďaka tomu je liečivo už rozpustené a môže sa rýchlo vstrebať. Obsiahnuté pufrovacie látky navyše zlepšujú rozpustnosť liečiva.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDávkovanie a použitie\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eOdporúčané dávkovanie pre dospelých je:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJednotlivá dávka: 1 šumivá tableta.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eV prípade potreby sa môže jednotlivá dávka zopakovať v intervaloch 4 až 8 hodín.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMaximálna denná dávka sú 3 šumivé tablety a nesmie sa prekročiť.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eSpôsob použitia\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJednu šumivú tabletu úplne rozpustite v pohári vody a následne vypite celý obsah pohára.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eUžívanie by sa nemalo uskutočňovať na prázdny žalúdok.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eVeľkosť balenia\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e10 šumivých tabliet.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDôležité upozornenia\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMaximálna denná dávka 3 šumivé tablety sa nesmie prekročiť. Medzi jednotlivými užitiami je potrebné dodržať odstup 4 až 8 hodín.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® + C Forte sa nemá užívať na prázdny žalúdok.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová nie je vhodná pre každého pacienta. Predovšetkým pri žalúdočno-črevných vredoch, zvýšenej náchylnosti na krvácanie, určitých reakciách precitlivenosti na lieky proti bolesti, ako aj pri súčasnom užívaní určitých iných liekov je potrebné dodržiavať údaje v písomnej informácii pre používateľa.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eO účinku, kontraindikáciách, interakciách a možných nežiaducich účinkoch informujú písomná informácia pre používateľa, lekár alebo lekárnik.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eZloženie \/ Obsahové látky\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e1 šumivá tableta obsahuje:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eÚčinné látky: 800 mg kyseliny acetylsalicylovej a 480 mg kyseliny askorbovej (vitamín C).\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eĎalšie zložky: hydrogenuhličitan sodný, kyselina citrónová, vysoko disperzný oxid kremičitý a povidón.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJedna šumivá tableta obsahuje 474 mg sodíka.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eVedľajšie účinky \/ znášanlivosť\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eTak ako všetky lieky, aj Aspirin® + C Forte môže spôsobovať vedľajšie účinky, ktoré sa však nemusia vyskytnúť u každého.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová môže spôsobovať predovšetkým ťažkosti v oblasti gastrointestinálneho traktu, ako aj zvýšenú náchylnosť na krvácanie. Možné sú aj reakcie z precitlivenosti.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePri neobvyklých alebo silnejších ťažkostiach, príznakoch krvácania alebo reakcie z precitlivenosti by sa malo užívanie ukončiť a bezodkladne vyhľadať lekársku pomoc.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eĎalšie informácie o vedľajších účinkoch a ich frekvencii nájdete v aktuálnej písomnej informácii pre používateľa.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Aspirin","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59526271926606,"sku":"4226089","price":13.5,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/AspirinC_Forte_listing.webp?v=1789567589","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/sk\/products\/aspirin-r-c-forte-sumive-tablety-pri-spociatku-silnejsich-priznakoch-prechladnutia-bolestiach-a-horucke","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}