{"product_id":"cetirizin-actavis-10-mg","title":"Cetirizin Actavis 10 mg","description":"\u003ch2 data-section-id=\"gicrqm\" data-start=\"0\" data-end=\"34\"\u003eSzczegóły produktu i informacje obowiązkowe\u003c\/h2\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1tbuqfa\" data-start=\"36\" data-end=\"63\"\u003eCetirizin-Actavis 10 mg\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"65\" data-end=\"211\"\u003eW celu łagodzenia objawów ze strony nosa i oczu w sezonowym i całorocznym alergicznym nieżycie nosa oraz w celu łagodzenia przewlekłej pokrzywki.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"213\" data-end=\"333\"\u003eDichlorowodorek cetyryzyny jest substancją czynną leku Cetirizin-Actavis 10 mg.\u003cbr data-start=\"283\" data-end=\"286\"\u003eCetirizin-Actavis 10 mg jest lekiem przeciwalergicznym.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"335\" data-end=\"403\"\u003eLek jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 6. roku życia.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"zo0vpf\" data-start=\"405\" data-end=\"426\"\u003eWskazania do stosowania\u003c\/h3\u003e\n\u003cul data-start=\"428\" data-end=\"656\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"9674yk\" data-start=\"428\" data-end=\"508\"\u003eŁagodzenie objawów ze strony nosa i oczu w sezonowym alergicznym nieżycie nosa\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"ab3jlj\" data-start=\"509\" data-end=\"577\"\u003eŁagodzenie dolegliwości w całorocznym alergicznym nieżycie nosa\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"s16anf\" data-start=\"578\" data-end=\"656\"\u003eŁagodzenie przewlekłej pokrzywki (przewlekłej idiopatycznej pokrzywki)\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"xe9wso\" data-start=\"658\" data-end=\"685\"\u003eZastosowanie i dawkowanie\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"687\" data-end=\"748\"\u003eTabletki należy przyjmować bez rozgryzania, popijając szklanką płynu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"750\" data-end=\"830\"\u003e\u003cstrong data-start=\"750\" data-end=\"794\"\u003eDorośli i młodzież od 12 lat:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"794\" data-end=\"797\"\u003e1 tabletka (10 mg) raz na dobę.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"832\" data-end=\"906\"\u003e\u003cstrong data-start=\"832\" data-end=\"863\"\u003eDzieci od 6 do 12 lat:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"863\" data-end=\"866\"\u003e½ tabletki (po 5 mg) dwa razy na dobę.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"908\" data-end=\"1006\"\u003e\u003cstrong data-start=\"908\" data-end=\"969\"\u003ePacjenci z umiarkowaną do ciężkiej niewydolnością nerek:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"969\" data-end=\"972\"\u003eZaleca się 5 mg raz na dobę.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1008\" data-end=\"1142\"\u003eJeżeli mają Państwo wrażenie, że działanie leku Cetirizin-Actavis 10 mg jest zbyt słabe lub zbyt silne, należy zwrócić się do lekarza.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"19tkcu1\" data-start=\"1144\" data-end=\"1167\"\u003eCzas stosowania\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1169\" data-end=\"1278\"\u003eCzas trwania przyjmowania leku zależy od rodzaju, czasu trwania i przebiegu dolegliwości i jest ustalany przez lekarza.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"g9ge8k\" data-start=\"1280\" data-end=\"1305\"\u003eWskazówki dotyczące przyjmowania\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1307\" data-end=\"1471\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1307\" data-end=\"1371\"\u003eJeśli przyjęli Państwo większą dawkę niż zalecana:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1371\" data-end=\"1374\"\u003ePo przedawkowaniu działania niepożądane mogą wystąpić w nasilonej formie. Donoszono między innymi o:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"1473\" data-end=\"1622\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"1473\" data-end=\"1486\"\u003eZmęczenie\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"1487\" data-end=\"1504\"\u003eSenność\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"1505\" data-end=\"1518\"\u003eZawroty głowy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"1519\" data-end=\"1536\"\u003eBóle głowy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"hwy1oi\" data-start=\"1537\" data-end=\"1548\"\u003eDrżenie\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"dxne0o\" data-start=\"1549\" data-end=\"1564\"\u003eKołatanie serca\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"b8gipl\" data-start=\"1565\" data-end=\"1575\"\u003eNiepokój\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ap5bmb\" data-start=\"1576\" data-end=\"1592\"\u003eSplątanie\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wn2wkn\" data-start=\"1593\" data-end=\"1606\"\u003eBiegunka\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"10ekhf1\" data-start=\"1607\" data-end=\"1622\"\u003eZatrzymanie moczu\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"1624\" data-end=\"1688\"\u003eW przypadku podejrzenia przedawkowania należy poinformować lekarza.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1690\" data-end=\"1824\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1690\" data-end=\"1732\"\u003eJeśli zapomniałeś przyjąć lek:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1732\" data-end=\"1735\"\u003eNie należy przyjmować podwójnej dawki, jeśli poprzednia dawka została pominięta.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1826\" data-end=\"1937\"\u003eW razie dalszych pytań dotyczących stosowania tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"cz1v5a\" data-start=\"1939\" data-end=\"1956\"\u003eSkładniki\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1958\" data-end=\"2028\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1958\" data-end=\"1972\"\u003eSubstancja czynna:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1972\" data-end=\"1975\"\u003e1 tabletka powlekana zawiera 10 mg cetyryzyny dichlorowodorku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2030\" data-end=\"2202\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2030\" data-end=\"2056\"\u003eSubstancje pomocnicze:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2056\" data-end=\"2059\"\u003eLaktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka koloidalna bezwodna, hypromeloza, dwutlenek tytanu (E171), makrogol 400.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1df88k4\" data-start=\"2204\" data-end=\"2222\"\u003eDziałania niepożądane\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"2224\" data-end=\"2340\"\u003eJak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2342\" data-end=\"2366\"\u003eCzęsto mogą wystąpić:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2368\" data-end=\"2478\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"2368\" data-end=\"2381\"\u003eZmęczenie\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"2382\" data-end=\"2399\"\u003eSenność\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1t1ana8\" data-start=\"2400\" data-end=\"2419\"\u003eSuchość w ustach\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"2420\" data-end=\"2437\"\u003eBóle głowy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"2438\" data-end=\"2451\"\u003eZawroty głowy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"plg0yq\" data-start=\"2452\" data-end=\"2478\"\u003eDolegliwości żołądkowo-jelitowe\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"2480\" data-end=\"2510\"\u003eCzasami mogą wystąpić:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2512\" data-end=\"2572\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"b8gipl\" data-start=\"2512\" data-end=\"2522\"\u003eNiepokój\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"431y45\" data-start=\"2523\" data-end=\"2540\"\u003eWysypka skórna\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ct2k4b\" data-start=\"2541\" data-end=\"2553\"\u003eŚwiąd\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pisk41\" data-start=\"2554\" data-end=\"2572\"\u003eUczucie osłabienia\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"2574\" data-end=\"2633\"\u003eW rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2635\" data-end=\"2713\" data-is-last-node=\"\" data-is-only-node=\"\"\u003eW przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.\u003c\/p\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59536444162382,"sku":"3511913","price":3.25,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"30 St","offer_id":59536444195150,"sku":"3511936","price":8.6,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/2fb05e868a9145bb-n.webp?v=1779558912","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/pl\/products\/cetyryzyna-actavis-10-mg","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}