{"product_id":"ratiodolor®-akut-ibuprofen-300-mg-schmerztabletten","title":"ratioDolor® akut Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták","description":"\u003cdiv class=\"scroll-mt-4\" id=\"pflichtangabe\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"prose mb-3.5 whitespace-normal text-s last:mb-0\"\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eTermékadatok és kötelező információk\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eFelnőttek, serdülők és 6 évesnél idősebb gyermekek fájdalmának, gyulladásának és lázának kezelésére.\u003cstrong\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eTovábbi termékinformációk\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eratioDolor Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eA ratioDolor Ibuprofen 300 mg fájdalomcsillapító tabletták hatóanyaga az ibuprofén, és a nem szteroid gyulladáscsökkentők (NSAID) csoportjába tartoznak. A prosztaglandinok képződésének gátlásával fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és lázcsillapító hatást fejtenek ki.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAlkalmazási területek\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTüneti kezelésre az alábbi esetekben:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eFejfájás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eFogfájás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eIzomfájdalom\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eÍzületi fájdalmak\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMenstruációs panaszok\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMegfázással összefüggő fájdalmak és láz\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTenziós fejfájás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eAkut migrénes rohamok\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eAlkalmas felnőttek, serdülők és 6 évesnél idősebb gyermekek számára.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAdagolás és alkalmazás\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eFelnőttek és 12 évesnél idősebb serdülők:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNaponta legfeljebb 4 tabletta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eA napi adagot több bevételre elosztva kell bevenni\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e6–11 éves gyermekek:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eLegfeljebb napi 2 tabletta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzükség esetén ½ tablettára osztva naponta legfeljebb 4 alkalommal\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eA tablettákat étkezés közben vagy után, elegendő folyadékkal, rágás nélkül kell bevenni.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eOrvosi tanács nélkül a gyógyszer nem alkalmazható 3–4 napnál hosszabb ideig.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eTárolás és figyelmeztetések\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eLegfeljebb 25 °C-on tárolandó.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eGyermekektől elzárva tartandó.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eAz alkalmazás ideje alatt lehetőleg kerülni kell az alkoholfogyasztást.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eA terhesség utolsó harmadában a gyógyszer nem alkalmazható.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eÖsszetevők\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eHatóanyag\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e1 filmtabletta tartalma:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e500 mg ibuprofén-lizinsó\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eami 292,6 mg ibuprofénnek felel meg\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eEgyéb összetevők\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMikrokristályos cellulóz\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKroszkarmellóz-nátrium\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTalkum\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMagnézium-sztearát\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNagy diszperzitású szilícium-dioxid\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMetil-hidroxipropil-cellulóz\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMakrogol\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eGlicerin\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eTovábbi összetevők:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNátrium (1 mmol tablettánként)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eMellékhatások\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMint minden gyógyszer, a ratioDolor Ibuprofen 300 mg is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eGyakori mellékhatások\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHányinger\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHasfájás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eEmésztési panaszok\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHasmenés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eFejfájás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzédülés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAlkalmanként előforduló vagy ritka mellékhatások\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHányás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003ePuffadás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzékrekedés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBőrkiütések\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eViszketés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTúlérzékenységi reakciók\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eSúlyos mellékhatások\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eRitka esetekben súlyos mellékhatások léphetnek fel, többek között:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eGyomor- vagy bélvérzés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eGyomorfekélyek\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSúlyos bőrreakciók\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMájműködési vagy veseműködési zavarok\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzívinfarktus vagy szélütés, különösen nagy adagok hosszabb ideig történő alkalmazása esetén\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSúlyos allergiás reakciók légzési nehézségekkel vagy duzzanatokkal\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eSúlyos allergiás reakció, bőrkiütés, légszomj, székletben lévő vér vagy erős gyomorfájdalom esetén a szedést azonnal abba kell hagyni, és haladéktalanul orvosi segítséget kell igénybe venni.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"20 St","offer_id":59541820375374,"sku":"5536113","price":11.1,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"50 St","offer_id":59541820408142,"sku":"5536136","price":22.0,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/hg_f18853d8-e477-4108-aa07-1fbeb8c48724.jpg?v=1780919387","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/hu\/products\/ratiodolor-r-akut-ibuprofen-300-mg-fajdalomcsillapito-tabletta","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}