{"product_id":"loperamid-ratiopharm®-akut-filmtabletten","title":"Loperamid ratiopharm® akut filmtabletta","description":"\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eTermékadatok és kötelező információk\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eRövid ideig tartó (akut) hasmenés esetén.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eGyógyszerszolgáltatás\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eBetegtájékoztató\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eTovábbi termékinformációk\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eLoperamid-ratiopharm® akut 2 mg\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eA Loperamid-ratiopharm® akut 2 mg akut hasmenés tüneti kezelésére szolgáló gyógyszer. A loperamid hatóanyag lassítja a bélmozgásokat, így a béltartalom hosszabb ideig marad a bélben, és több folyadék szívódhat fel. Ezáltal csökkenhet a székletürítés gyakorisága, és javulhat a széklet állaga.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAlkalmazási területek\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eTüneti kezelésre az alábbi esetekben:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eAkut hasmenés felnőtteknél\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eAkut hasmenés 12 évesnél idősebb serdülőknél\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eAz alkalmazásra akkor kerül sor, ha nem áll rendelkezésre oki terápia.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eA 2 napon túli kezelés csak orvosi rendelvényre és orvosi ellenőrzés mellett történhet.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAdagolás és alkalmazás\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eFelnőttek\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eA kezelés kezdetén: 2 filmtabletta (4 mg loperamid-hidrokloridnak megfelelő)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eEzt követően minden formálatlan széklet után: 1 filmtabletta (2 mg loperamid-hidrokloridnak megfelelő)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eMaximális napi adag:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e6 filmtabletta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e12 mg loperamid-hidrokloridnak megfelelő\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003e12 évesnél idősebb serdülők\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eA kezelés kezdetén: 1 filmtabletta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eEzután minden formázatlan székletürítés után: 1 filmtabletta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eMaximális napi adag:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e4 filmtabletta\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eami 8 mg loperamid-hidrokloridnak felel meg\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003e12 évesnél fiatalabb gyermekek\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eA Loperamid-ratiopharm® akut 2 mg hatóanyagtartalma miatt nem alkalmas 12 évesnél fiatalabb gyermekek számára.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAlkalmazási tudnivalók\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eA filmtablettákat elrágás nélkül, elegendő folyadékkal kell bevenni.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eHasmenés esetén különösen ügyelni kell a megfelelő folyadék- és elektrolitbevitelre.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eHa a panaszok 48 óra elteltével nem javulnak vagy súlyosbodnak, orvoshoz kell fordulni.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eÖsszetevők\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eHatóanyag\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMinden filmtabletta tartalmaz:\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003e2 mg loperamid-hidrokloridot\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eEgyéb összetevők\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eLaktóz-monohidrát – 42,8 mg\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMikrokristályos cellulóz\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKukoricakeményítő\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eKopovidon\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eNagy diszperzitású szilícium-dioxid\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMagnézium-sztearát\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHipromellóz\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eMakrogol 6000\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzilikon habzásgátló emulzió SE4\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eMellékhatások\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003eMint minden gyógyszer, így a Loperamid-ratiopharm® akut 2 mg is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eGyakori\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eFejfájás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eAlkalmanként\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eFáradtság\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzédülés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHasi görcsök\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eHányinger\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSzájszárazság\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eRitkán\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eTúlérzékenységi reakciók\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBőrkiütés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eCsalánkiütés\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eA bőr vagy a nyálkahártyák duzzanata (angioneurotikus ödéma)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eVizeletvisszatartás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003e\u003cstrong\u003eNagyon ritka\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSúlyos allergiás reakciók (anafilaxiás sokk)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eSúlyos hólyagképződéssel járó bőrreakciók (toxikus epidermális nekrolízis)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eBélelzáródás\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\n\u003cp\u003eToxikus megacolon (a vastagbél súlyos kitágulása)\u003c\/p\u003e\n\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp\u003eSúlyos allergiás reakció, az arc vagy a torok duzzanata, légzési nehézség, erős hasi fájdalom vagy elmaradó székletürítés jelei esetén a szedést azonnal abba kell hagyni, és haladéktalanul orvosi segítséget kell kérni.\u003c\/p\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"20 St","offer_id":59538455691598,"sku":"2424431","price":15.25,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/jhgv.jpg?v=1780920936","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/hu\/products\/loperamid-ratiopharm-r-akut-filmtabletta","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}