{"product_id":"ratiodolor-diclofenac-schmerzgel-2-gel","title":"ratioDolor Diclofenac Schmerzgel 2% gel","description":"\u003cdiv class=\"scroll-mt-4\" id=\"pflichtangabe\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePodrobnosti o produktu a povinné informace\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eK léčbě otoků, pohmožděnin, natažení a podvrtnutí.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" data-qa-id=\"product-details-file-for-download\" href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A4982974-bp.pdf?v=1777552780\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg viewbox=\"0 0 24 24\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" width=\"1em\" height=\"1em\" fill=\"currentColor\"\u003e\u003cpath fill-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" clip-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePříbalový leták\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv role=\"button\" aria-expanded=\"true\" class=\"accordion-summary accordion-summary_expanded\" tabindex=\"0\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDalší informace o produktu\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eCo je ratioDolor Diclofenac Schmerzgel a k čemu se používá?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eratioDolor Diclofenac Schmerzgel obsahuje léčivou látku diklofenak. Ta patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID).\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eratioDolor Diclofenac Schmerzgel se používá u dospělých a dospívajících od 14 let.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eIndikace\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eK lokální, symptomatické léčbě bolesti při:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-spread=\"false\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eAkutním natažení\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003ePodvrtnutí\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003ePohmožděninách v důsledku tupého traumatu\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eU dospívajících od 14 let je použití určeno ke krátkodobé léčbě.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eJak se ratioDolor Diclofenac Schmerzgel používá?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eTento přípravek používejte vždy přesně tak, jak je popsáno v příbalovém letáku nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDospělí a dospívající od 14 let\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eratioDolor Diclofenac Schmerzgel 2% gel se aplikuje dvakrát denně, nejlépe ráno a večer.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eV závislosti na velikosti postiženého místa se použije množství gelu velikosti třešně až vlašského ořechu. To odpovídá přibližně 1 až 4 g gelu na jedno použití.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMaximální denní dávka je 8 g gelu.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eStarší pacienti\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eZvláštní úprava dávkování není nutná. Starší pacienti by však měli věnovat zvláštní pozornost možným nežádoucím účinkům a v případě potřeby se poradit s lékařem nebo lékárníkem.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eSnížená funkce ledvin nebo jater\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eSnížení dávky není nutné.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDěti a dospívající mladší 14 let\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eratioDolor Diclofenac Schmerzgel se nesmí používat u dětí mladších 14 let.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePoužití\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eGel je určen výhradně k aplikaci na kůži.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eNaneste gel tence na postižená místa na těle a lehce jej vmasírujte. Po aplikaci si umyjte ruce, pokud nejsou samy ošetřovanou oblastí.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDoba léčby\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDoba léčby se řídí obtížemi a základním onemocněním.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eBez lékařské rady by se ratioDolor Diclofenac Schmerzgel neměl používat déle než jeden týden.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePokud se obtíže po 3 až 5 dnech nezlepší nebo se zhorší, měli byste vyhledat lékaře.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePokud jste použili větší množství\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePředávkování je při vnější aplikaci nepravděpodobné, protože se do krevního oběhu vstřebává jen malé množství léčivé látky. Přebytečný gel lze smýt vodou.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePři náhodném požití byste měli neprodleně kontaktovat lékaře.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePokud jste zapomněli použít přípravek\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eNepoužívejte dvojnásobné množství, abyste nahradili zapomenutou aplikaci.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eSložení\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eLéčivá látka\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e1 g gelu obsahuje:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-spread=\"false\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003e23,2 mg diklofenaku-diethylaminu\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eodpovídá 20 mg diklofenaku-natria\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePomocné látky\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-spread=\"false\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eIsopropylalkohol\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003ePropylenglykol (E 1520) – 54 mg\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eCocoylcaprylocaprat\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eTekutý parafin\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eCarbomer\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eMakrogol-cetylstearylether\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eDiethylamin\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eKyselina olejová\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eButylhydroxytoluen (E 321) – 0,2 mg\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eParfém – 1 mg\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eSložky parfému:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-spread=\"false\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eKafr\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eEukalyptol\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eAmbroxid\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eCitronellol\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eGeraniol\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBenzylalkohol – 0,15 mg\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eLinalool\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eD-Limonen\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eCitral\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eFarnesol\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eKumarin\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eEugenol\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDalší složky:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-spread=\"false\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eČištěná voda\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eNežádoucí účinky\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJako všechny léčivé přípravky může i ratioDolor Diclofenac Schmerzgel mít nežádoucí účinky, které se však nemusí vyskytnout u každého.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMéně často se mohou vyskytnout:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-spread=\"false\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eZarudnutí kůže\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eSvědění\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eKožní vyrážka\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003ePálení nebo podráždění v místě aplikace\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eSuchá nebo šupinatá kůže\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVzácně se mohou vyskytnout alergické kožní reakce.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVe velmi vzácných případech se mohou vyskytnout závažné reakce z přecitlivělosti, dýchací obtíže nebo reakce kožní fotosenzitivity.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePropylenglykol, benzylalkohol, butylhydroxytoluen a parfémové látky mohou u citlivých osob vyvolat podráždění kůže nebo alergické reakce.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003ePři výskytu kožní vyrážky, otoků, dýchacích obtíží nebo jiných známek reakce z přecitlivělosti je třeba aplikaci ukončit a vyhledat lékařskou pomoc.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"100 g","offer_id":59543025647950,"sku":"4982968","price":19.2,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"150 g","offer_id":59543025680718,"sku":"4982974","price":25.25,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/Unbenannt_4eb74222-473a-44ac-bea9-765826f65f45.jpg?v=1780918846","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/cs\/products\/ratiodolor-diclofenac-schmerzgel-2-gel","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}