{"product_id":"aspirin®-kautabletten-zur-direkteinnahme-bei-schmerzen-wie-z-b-kopf-und-zahnschmerzen","title":"Aspirin® žvýkací tablety","description":"\u003cdiv id=\"pflichtangabe\" class=\"scroll-mt-4\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003ePodrobnosti o produktu a povinné údaje\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® 500 mg žvýkací tablety se používají k symptomatické léčbě lehkých až středně silných bolestí a horečky.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eŽvýkací tablety lze užívat bez vody, a jsou proto vhodné zejména na cesty. Účinná látka kyselina acetylsalicylová (ASA) působí proti bolesti, snižuje horečku a tlumí zánět.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A8000708-bp.pdf?v=1777379852\" class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg fill=\"currentColor\" height=\"1em\" width=\"1em\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" viewBox=\"0 0 24 24\"\u003e\u003cpath clip-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" fill-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePříbalový leták\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-summary accordion-summary_expanded\" role=\"button\" tabindex=\"0\"\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eK čemu jsou Aspirin® žvýkací tablety určeny?\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® žvýkací tablety se používají k léčbě různých lehkých až středně silných bolestí a při horečce.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eOblasti použití\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eK symptomatické léčbě:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti hlavy\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti zubů\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eMenstruační bolesti\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti svalů a kloubů\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eBolesti při nachlazení a chřipkových infekcích\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003cli\u003e\u003cspan\u003eHorečka\u003c\/span\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eVlastnosti produktu\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eŽvýkací tablety se vyznačují vysokou rozpustností a lze je užívat bez tekutiny. Mají pomerančovou příchuť a nabízejí praktickou lékovou formu na cesty.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová má analgetické, antipyretické a protizánětlivé vlastnosti.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDávkování a použití\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDospělí a dospívající od 12 let:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJednotlivá dávka: 1–2 žvýkací tablety.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDenní dávka: 3–6 žvýkacích tablet.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eMezi jednotlivými užitími je třeba dodržet odstup alespoň 4 hodiny.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVždy je třeba používat nejnižší účinnou dávku po co nejkratší nezbytně nutnou dobu.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eZpůsob použití\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eŽvýkací tabletu důkladně rozžvýkejte a poté spolkněte.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eUžití je možné bez vody.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eAspirin® žvýkací tablety by se neměly užívat na prázdný žaludek.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eDůležité informace\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eNejnižší účinná dávka by měla být používána po co nejkratší nezbytně nutnou dobu.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePři přetrvávajících nebo zhoršujících se obtížích je třeba vyhledat lékařskou radu.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eZvláštní opatrnosti je třeba v případě stávajících nebo dřívějších gastrointestinálních onemocnění.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eKyselina acetylsalicylová není vhodná pro každého pacienta. Zejména při zvýšené krvácivosti, gastrointestinálních vředech, určitých přecitlivělostních reakcích na léky proti bolesti a při současném užívání určitých jiných léčiv je třeba dbát údajů v příbalové informaci.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eO účincích, kontraindikacích, interakcích a možných nežádoucích účincích informuje příbalová informace, lékař nebo lékárník.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eSložení \/ Obsažené látky\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003e1 žvýkací tableta obsahuje:\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eLéčivá látka: 500 mg kyseliny acetylsalicylové.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eDalší složky: pufrovací látky pro zlepšení rozpustnosti, aromata s pomerančovou příchutí a další pomocné látky podle aktuální příbalové informace.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cstrong\u003e\u003cspan\u003eNežádoucí účinky \/ Snášenlivost\u003c\/span\u003e\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eJako všechny léky mohou i Aspirin® 500 mg žvýkací tablety způsobovat nežádoucí účinky, které se však nemusí vyskytnout u každého.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eČasto se mohou vyskytnout gastrointestinální potíže, jako je pálení žáhy, nevolnost nebo bolesti břicha.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePříležitostně se může objevit zvracení nebo průjem.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003eVzácně až velmi vzácně se mohou objevit gastrointestinální krvácení nebo vředy, alergické reakce jako kožní vyrážka nebo dýchací potíže a také poruchy srážlivosti krve.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp class=\"isSelectedEnd\"\u003e\u003cspan\u003ePři známkách krvácení, závažných alergických reakcí nebo jiných výrazných obtíží by mělo být užívání ukončeno a neprodleně vyhledána lékařská pomoc.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp\u003e\u003cspan\u003eDalší informace o nežádoucích účincích a jejich četnosti naleznete v aktuální příbalové informaci.\u003c\/span\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"prose mb-3.5 whitespace-normal text-s last:mb-0\"\u003e\n\u003cp\u003e\u0026nbsp;\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\u003cbr\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Aspirin","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59526282248526,"sku":"1286174","price":8.1,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"2x10 St","offer_id":59526282281294,"sku":null,"price":15.95,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/Aspirin_500_listing.png?v=1789568267","url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/cs\/products\/aspirin-r-zvykaci-tablety-k-primemu-uziti-pri-bolestech-jako-jsou-napr-bolesti-hlavy-a-zubu","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}