{"title":"Alergie – cetirizin","description":"","products":[{"product_id":"cetirizin-genericon-10-mg","title":"Cetirizin Genericon 10 mg","description":"\u003cdiv class=\"scroll-mt-4\" id=\"pflichtangabe\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003ch2 data-section-id=\"gicrqm\" data-start=\"0\" data-end=\"34\"\u003ePodrobnosti o produktu a povinné údaje\u003c\/h2\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"ub9icr\" data-start=\"36\" data-end=\"59\"\u003eCetirizin Genericon\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"61\" data-end=\"121\"\u003eK úlevě od obtíží při alergických onemocněních.\u003c\/p\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" data-qa-id=\"product-details-file-for-download\" href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A2444221-bp_b5644254-be52-471b-861a-42d83acf1e7b.pdf?v=1777463991\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg viewbox=\"0 0 24 24\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" width=\"1em\" height=\"1em\" fill=\"currentColor\"\u003e\u003cpath fill-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" clip-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePříbalový leták\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv role=\"button\" aria-expanded=\"true\" class=\"accordion-summary accordion-summary_expanded\" tabindex=\"0\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\n\u003cp data-start=\"123\" data-end=\"219\"\u003eCetirizin Genericon je antihistaminikum k léčbě alergií a jejich obtíží.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"221\" data-end=\"308\"\u003ePřípravek se používá u dospělých, dospívajících a dětí od 6 let.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"zo0vpf\" data-start=\"310\" data-end=\"331\"\u003eOblasti použití\u003c\/h3\u003e\n\u003cul data-start=\"333\" data-end=\"639\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"c1c7lk\" data-start=\"333\" data-end=\"431\"\u003eChronická kopřivka (urtikárie) s obtížemi, jako je svědění, tvorba pupenů a zarudnutí kůže\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"10mmo5b\" data-start=\"432\" data-end=\"470\"\u003eChronická alergická rýma\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wa2hfx\" data-start=\"471\" data-end=\"561\"\u003eSenná rýma s obtížemi, jako je kýchání, vodnatá rýma, svědění nosu a ucpaný nos\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1obbvb0\" data-start=\"562\" data-end=\"639\"\u003eZarudnutí a svědění očí a slzení při alergických reakcích\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"641\" data-end=\"735\"\u003ePokud se po 3 dnech nebudete cítit lépe nebo se budete cítit hůře, obraťte se na svého lékaře.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"xe9wso\" data-start=\"737\" data-end=\"764\"\u003ePoužití a dávkování\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"766\" data-end=\"902\"\u003eTento přípravek užívejte vždy přesně podle popisu v příbalovém letáku nebo podle dohody se svým lékařem nebo lékárníkem.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"904\" data-end=\"1039\"\u003eFilmové tablety užívejte nerozkousané s tekutinou. Užívání může probíhat nezávisle na jídle, nejlépe večer.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1041\" data-end=\"1091\"\u003eTabletu lze dělit na stejné dávky.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1093\" data-end=\"1172\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1093\" data-end=\"1137\"\u003eDospělí a dospívající od 12 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1137\" data-end=\"1140\"\u003e1 filmová tableta denně večer.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1174\" data-end=\"1207\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1174\" data-end=\"1205\"\u003eDěti od 6 do 12 let:\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"1209\" data-end=\"1402\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"lk9x9z\" data-start=\"1209\" data-end=\"1271\"\u003eTělesná hmotnost pod 30 kg:\u003cbr data-start=\"1237\" data-end=\"1240\"\u003e½ filmové tablety jednou denně\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"6hkx9w\" data-start=\"1273\" data-end=\"1402\"\u003eTělesná hmotnost nad 30 kg:\u003cbr data-start=\"1300\" data-end=\"1303\"\u003e1 filmová tableta jednou denně nebo přednostně ½ filmové tablety dvakrát denně ráno a večer\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"1404\" data-end=\"1583\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1404\" data-end=\"1434\"\u003eDěti od 2 do 6 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1434\" data-end=\"1437\"\u003ePoužití se vzhledem k lékové formě nedoporučuje. Pro tuto věkovou skupinu by měly být použity lékové formy vhodné pro děti.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1585\" data-end=\"1677\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1585\" data-end=\"1625\"\u003eKojenci a děti do 2 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1625\" data-end=\"1628\"\u003eCetirizin Genericon se nesmí používat.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"g9ge8k\" data-start=\"1679\" data-end=\"1704\"\u003ePokyny k užívání\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1706\" data-end=\"1870\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1706\" data-end=\"1770\"\u003ePokud jste užili větší množství, než je doporučeno:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1770\" data-end=\"1773\"\u003eNeprodleně informujte lékaře. Ten rozhodne o případných nezbytných opatřeních.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1872\" data-end=\"2006\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1872\" data-end=\"1914\"\u003ePokud jste zapomněli užít:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1914\" data-end=\"1917\"\u003eNeužívejte dvojnásobné množství, pokud jste zapomněli předchozí dávku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2008\" data-end=\"2153\"\u003ePokud se blíží doba dalšího užití, vynechejte zapomenutou dávku a užijte další dávku v obvyklou dobu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2155\" data-end=\"2290\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2155\" data-end=\"2191\"\u003ePokud užívání přerušíte:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2191\" data-end=\"2194\"\u003eNepřerušujte léčbu svévolně, protože se obtíže mohou zhoršit.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2292\" data-end=\"2402\"\u003eMáte-li další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"cz1v5a\" data-start=\"2404\" data-end=\"2421\"\u003eObsažené látky\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"2423\" data-end=\"2493\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2423\" data-end=\"2437\"\u003eÚčinná látka:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2437\" data-end=\"2440\"\u003e1 filmová tableta obsahuje 10 mg cetirizindihydrochloridu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2495\" data-end=\"2523\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2495\" data-end=\"2521\"\u003ePomocné látky:\u003c\/strong\u003e\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2525\" data-end=\"2657\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2525\" data-end=\"2543\"\u003eJádro tablety:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2543\" data-end=\"2546\"\u003eMonohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, koloidní oxid křemičitý, magnesium-stearát, mastek, kukuřičný škrob.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2659\" data-end=\"2795\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2659\" data-end=\"2680\"\u003ePotah tablety:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2680\" data-end=\"2683\"\u003eOpadry bílý sestávající z hypromelosy, monohydrátu laktosy, oxidu titaničitého (E171), makrogolu 4000 a citronanu sodného.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1df88k4\" data-start=\"2797\" data-end=\"2815\"\u003eNežádoucí účinky\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"2817\" data-end=\"2933\"\u003eJako všechny přípravky může i tento přípravek mít nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2935\" data-end=\"2959\"\u003eČasto se mohou vyskytnout:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2961\" data-end=\"3071\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"2961\" data-end=\"2974\"\u003eÚnava\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"2975\" data-end=\"2992\"\u003eOspalost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1t1ana8\" data-start=\"2993\" data-end=\"3012\"\u003eSucho v ústech\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"3013\" data-end=\"3030\"\u003eBolest hlavy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"3031\" data-end=\"3044\"\u003eZávratě\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"plg0yq\" data-start=\"3045\" data-end=\"3071\"\u003eGastrointestinální obtíže\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"3073\" data-end=\"3103\"\u003eMéně často se mohou vyskytnout:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"3105\" data-end=\"3165\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"b8gipl\" data-start=\"3105\" data-end=\"3115\"\u003eNeklid\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"431y45\" data-start=\"3116\" data-end=\"3133\"\u003eKožní vyrážka\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ct2k4b\" data-start=\"3134\" data-end=\"3146\"\u003eSvědění\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pisk41\" data-start=\"3147\" data-end=\"3165\"\u003ePocit slabosti\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"3167\" data-end=\"3214\"\u003eVzácně se mohou vyskytnout alergické reakce.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"3216\" data-end=\"3294\" data-is-last-node=\"\" data-is-only-node=\"\"\u003ePři výskytu nežádoucích účinků se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59536394584398,"sku":"2444215","price":3.35,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"30 St","offer_id":59536394617166,"sku":"2444221","price":8.5,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"90 St","offer_id":59623226016078,"sku":"6073460","price":22.9,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/c7.jpg?v=1779453769"},{"product_id":"cetirizin-ratiopharm®-10-mg","title":"Cetirizin-ratiopharm® 10 mg","description":"\u003cdiv class=\"scroll-mt-4\" id=\"pflichtangabe\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003ch2 data-section-id=\"gicrqm\" data-start=\"0\" data-end=\"34\"\u003ePodrobnosti o produktu a povinné informace\u003c\/h2\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1ctb8a9\" data-start=\"36\" data-end=\"60\"\u003eCetirizin-ratiopharm\u003c\/h3\u003e\n\u003cul class=\"mb-4 flex flex-col gap-4\"\u003e\n\u003cli\u003e\u003ca class=\"base-Button-root button button_medium button_text\" data-qa-id=\"product-details-file-for-download\" href=\"https:\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/A2429003-bp_66f9c969-f052-4a61-bece-6aed1cdd3537.pdf?v=1777464338\" target=\"_blank\"\u003e\u003cspan class=\"button__icon button__icon_start\"\u003e\u003csvg viewBox=\"0 0 24 24\" xmlns=\"http:\/\/www.w3.org\/2000\/svg\" width=\"1em\" height=\"1em\" fill=\"currentColor\"\u003e\u003cpath fill-rule=\"evenodd\" d=\"M11.362 2.01a1 1 0 0 1 .845.283l8 8a1 1 0 0 1 .261.957q.032.12.032.25V20a2 2 0 0 1-2 2h-13a2 2 0 0 1-2-2V4a2 2 0 0 1 2-2h5.724q.07 0 .138.01M12.5 5.414 17.086 10H12.5zm6 6.586H12a1.5 1.5 0 0 1-1.5-1.5V4h-5v16h13z\" clip-rule=\"evenodd\"\u003e\u003c\/path\u003e\u003c\/svg\u003e\u003c\/span\u003e\u003cspan class=\"whitespace-normal text-left\"\u003ePříbalový leták\u003c\/span\u003e\u003c\/a\u003e\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-stack\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv role=\"button\" aria-expanded=\"true\" class=\"accordion-summary accordion-summary_expanded\" tabindex=\"0\"\u003e\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion__transition\"\u003e\n\u003cdiv class=\"accordion-details\"\u003e\n\u003cdiv class=\"relative max-h-[320px] overflow-hidden\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute bottom-0 w-full\"\u003e\n\u003cdiv class=\"absolute -top-10 h-10 w-full bg-gradient-to-t from-light-primary-low\"\u003e\n\u003cp data-start=\"62\" data-end=\"116\"\u003eAntialergikum k úlevě od alergických obtíží.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"118\" data-end=\"185\"\u003eCetirizindihydrochlorid je léčivá látka přípravku Cetirizin-ratiopharm.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"187\" data-end=\"268\"\u003eCetirizin-ratiopharm se užívá u dospělých a dětí od 6 let k:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"270\" data-end=\"446\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1dcyajg\" data-start=\"270\" data-end=\"367\"\u003eúlevě od nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"s16anf\" data-start=\"368\" data-end=\"446\"\u003eúlevě od chronické kopřivky (chronické idiopatické urtikárie)\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"xe9wso\" data-start=\"448\" data-end=\"475\"\u003ePoužití a dávkování\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"477\" data-end=\"613\"\u003eTento přípravek užívejte vždy přesně podle pokynů v příbalovém letáku nebo podle dohody se svým lékařem nebo lékárníkem.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"615\" data-end=\"692\"\u003eTablety se mají užívat nerozkousané se sklenicí tekutiny.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"694\" data-end=\"744\"\u003eTabletu lze rozdělit na stejné dávky.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"746\" data-end=\"830\"\u003e\u003cstrong data-start=\"746\" data-end=\"790\"\u003eDospělí a dospívající od 12 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"790\" data-end=\"793\"\u003e1krát denně 1 potahovaná tableta (10 mg).\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"832\" data-end=\"910\"\u003e\u003cstrong data-start=\"832\" data-end=\"863\"\u003eDěti od 6 do 12 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"863\" data-end=\"866\"\u003e2krát denně ½ potahované tablety (vždy 5 mg).\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"17p19ct\" data-start=\"912\" data-end=\"944\"\u003ePoužití při nedostatečnosti ledvin\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"946\" data-end=\"1024\"\u003ePacientům se středně těžkou nedostatečností ledvin se doporučuje 1krát denně 5 mg.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1026\" data-end=\"1109\"\u003ePři těžkém onemocnění ledvin by měl dávkování upravit lékař.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"19tkcu1\" data-start=\"1111\" data-end=\"1134\"\u003eDoba použití\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1136\" data-end=\"1245\"\u003eDoba užívání se řídí druhem, délkou a průběhem obtíží a stanoví ji lékař.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"g9ge8k\" data-start=\"1247\" data-end=\"1272\"\u003ePokyny k užívání\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1274\" data-end=\"1444\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1274\" data-end=\"1338\"\u003ePokud jste užili větší množství, než je doporučeno:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1338\" data-end=\"1341\"\u003ePo předávkování se mohou nežádoucí účinky projevit ve zvýšené míře. Bylo hlášeno mimo jiné:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"1446\" data-end=\"1613\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"1446\" data-end=\"1459\"\u003eúnava\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"1460\" data-end=\"1477\"\u003eospalost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"1478\" data-end=\"1491\"\u003ezávratě\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"1492\" data-end=\"1509\"\u003ebolest hlavy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ap5bmb\" data-start=\"1510\" data-end=\"1526\"\u003ezmatenost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wn2wkn\" data-start=\"1527\" data-end=\"1540\"\u003eprůjem\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"hwy1oi\" data-start=\"1541\" data-end=\"1552\"\u003eTřes\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1yhu4li\" data-start=\"1553\" data-end=\"1566\"\u003eBušení srdce\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1fr87an\" data-start=\"1567\" data-end=\"1584\"\u003eNeklid\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ct2k4b\" data-start=\"1585\" data-end=\"1597\"\u003eSvědění\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"10ekhf1\" data-start=\"1598\" data-end=\"1613\"\u003eZadržování moči\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"1615\" data-end=\"1673\"\u003eV případě podezření na předávkování informujte svého lékaře.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1675\" data-end=\"1809\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1675\" data-end=\"1717\"\u003ePokud jste zapomněli užít přípravek:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1717\" data-end=\"1720\"\u003eNeužívejte dvojnásobnou dávku, pokud jste zapomněli užít předchozí dávku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1811\" data-end=\"1908\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1811\" data-end=\"1847\"\u003ePokud přestanete přípravek užívat:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1847\" data-end=\"1850\"\u003eVzácně se může objevit silné svědění nebo kopřivka.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1910\" data-end=\"2021\"\u003eMáte-li další dotazy k použití tohoto léčivého přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"cz1v5a\" data-start=\"2023\" data-end=\"2040\"\u003eObsahové látky\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"2042\" data-end=\"2112\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2042\" data-end=\"2056\"\u003eÚčinná látka:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2056\" data-end=\"2059\"\u003e1 filmem potažená tableta obsahuje 10 mg cetirizindihydrochloridu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2114\" data-end=\"2334\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2114\" data-end=\"2140\"\u003ePomocné látky:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2140\" data-end=\"2143\"\u003eMonohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, kroskarmelosa sodná sůl, vysoce disperzní bezvodý oxid křemičitý, magnesium-stearát, oxid titaničitý (E171), hypromelosa 5cP (E464), makrogol 400.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1df88k4\" data-start=\"2336\" data-end=\"2354\"\u003eNežádoucí účinky\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"2356\" data-end=\"2472\"\u003ePodobně jako všechny léčivé přípravky může i tento léčivý přípravek vyvolat nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2474\" data-end=\"2498\"\u003eČasto se mohou vyskytnout:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2500\" data-end=\"2610\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"2500\" data-end=\"2513\"\u003eÚnava\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"2514\" data-end=\"2531\"\u003eOspalost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1t1ana8\" data-start=\"2532\" data-end=\"2551\"\u003eSuchost v ústech\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"2552\" data-end=\"2569\"\u003eBolest hlavy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"2570\" data-end=\"2583\"\u003eZávratě\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"plg0yq\" data-start=\"2584\" data-end=\"2610\"\u003eGastrointestinální potíže\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"2612\" data-end=\"2642\"\u003ePříležitostně se mohou vyskytnout:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2644\" data-end=\"2704\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"b8gipl\" data-start=\"2644\" data-end=\"2654\"\u003eNeklid\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"431y45\" data-start=\"2655\" data-end=\"2672\"\u003eKožní vyrážka\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ct2k4b\" data-start=\"2673\" data-end=\"2685\"\u003eSvědění\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pisk41\" data-start=\"2686\" data-end=\"2704\"\u003ePocit slabosti\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"2706\" data-end=\"2770\"\u003eVzácně se mohou objevit alergické reakce nebo kopřivka.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2772\" data-end=\"2850\" data-is-last-node=\"\" data-is-only-node=\"\"\u003ePři výskytu nežádoucích účinků se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/p\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e\n\u003c\/div\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59536434364750,"sku":"2428995","price":3.5,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"30 St","offer_id":59536434397518,"sku":"2429003","price":9.9,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/mk.jpg?v=1779453563"},{"product_id":"cetirizin-actavis-10-mg","title":"Cetirizin Actavis 10 mg","description":"\u003ch2 data-section-id=\"gicrqm\" data-start=\"0\" data-end=\"34\"\u003ePodrobnosti o produktu a povinné údaje\u003c\/h2\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1tbuqfa\" data-start=\"36\" data-end=\"63\"\u003eCetirizin-Actavis 10 mg\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"65\" data-end=\"211\"\u003eKe zmírnění nosních a očních příznaků sezónní a celoroční alergické rýmy a ke zmírnění chronické kopřivky.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"213\" data-end=\"333\"\u003eCetirizindihydrochlorid je léčivá látka přípravku Cetirizin-Actavis 10 mg.\u003cbr data-start=\"283\" data-end=\"286\"\u003eCetirizin-Actavis 10 mg je antialergikum.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"335\" data-end=\"403\"\u003ePřípravek je vhodný pro dospělé a děti od 6 let.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"zo0vpf\" data-start=\"405\" data-end=\"426\"\u003eIndikace\u003c\/h3\u003e\n\u003cul data-start=\"428\" data-end=\"656\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"9674yk\" data-start=\"428\" data-end=\"508\"\u003eZmírnění nosních a očních příznaků sezónní alergické rýmy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"ab3jlj\" data-start=\"509\" data-end=\"577\"\u003eZmírnění obtíží při celoroční alergické rýmě\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"s16anf\" data-start=\"578\" data-end=\"656\"\u003eZmírnění chronické kopřivky (chronická idiopatická urtikarie)\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"xe9wso\" data-start=\"658\" data-end=\"685\"\u003ePoužití a dávkování\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"687\" data-end=\"748\"\u003eTablety se užívají nerozkousané se sklenicí tekutiny.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"750\" data-end=\"830\"\u003e\u003cstrong data-start=\"750\" data-end=\"794\"\u003eDospělí a dospívající od 12 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"794\" data-end=\"797\"\u003e1 tableta (10 mg) 1krát denně.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"832\" data-end=\"906\"\u003e\u003cstrong data-start=\"832\" data-end=\"863\"\u003eDěti od 6 do 12 let:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"863\" data-end=\"866\"\u003e½ tablety (vždy 5 mg) 2krát denně.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"908\" data-end=\"1006\"\u003e\u003cstrong data-start=\"908\" data-end=\"969\"\u003ePacienti se středně těžkou až těžkou poruchou funkce ledvin:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"969\" data-end=\"972\"\u003eDoporučuje se 5 mg 1krát denně.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1008\" data-end=\"1142\"\u003ePokud máte dojem, že je účinek přípravku Cetirizin-Actavis 10 mg příliš slabý nebo příliš silný, obraťte se na svého lékaře.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"19tkcu1\" data-start=\"1144\" data-end=\"1167\"\u003eDoba použití\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1169\" data-end=\"1278\"\u003eDoba užívání se řídí druhem, trváním a průběhem obtíží a stanoví ji lékař.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"g9ge8k\" data-start=\"1280\" data-end=\"1305\"\u003ePokyny k užívání\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1307\" data-end=\"1471\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1307\" data-end=\"1371\"\u003ePokud jste užili větší množství, než je doporučeno:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1371\" data-end=\"1374\"\u003ePo předávkování se mohou nežádoucí účinky zesílit. Bylo hlášeno mimo jiné:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"1473\" data-end=\"1622\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"1473\" data-end=\"1486\"\u003eÚnava\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"1487\" data-end=\"1504\"\u003eOspalost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"1505\" data-end=\"1518\"\u003eZávratě\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"1519\" data-end=\"1536\"\u003eBolest hlavy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"hwy1oi\" data-start=\"1537\" data-end=\"1548\"\u003eTřes\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"dxne0o\" data-start=\"1549\" data-end=\"1564\"\u003eBušení srdce\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"b8gipl\" data-start=\"1565\" data-end=\"1575\"\u003eNeklid\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ap5bmb\" data-start=\"1576\" data-end=\"1592\"\u003eZmatenost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wn2wkn\" data-start=\"1593\" data-end=\"1606\"\u003ePrůjem\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"10ekhf1\" data-start=\"1607\" data-end=\"1622\"\u003eZadržování moči\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"1624\" data-end=\"1688\"\u003eV případě podezření na předávkování informujte prosím svého lékaře.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1690\" data-end=\"1824\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1690\" data-end=\"1732\"\u003ePokud jste zapomněli užít přípravek:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1732\" data-end=\"1735\"\u003eNeužívejte dvojnásobnou dávku, pokud jste zapomněli užít předchozí dávku.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"1826\" data-end=\"1937\"\u003eMáte-li další otázky týkající se použití tohoto léčivého přípravku, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"cz1v5a\" data-start=\"1939\" data-end=\"1956\"\u003eObsahové látky\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"1958\" data-end=\"2028\"\u003e\u003cstrong data-start=\"1958\" data-end=\"1972\"\u003eLéčivá látka:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"1972\" data-end=\"1975\"\u003e1 potahovaná tableta obsahuje 10 mg cetirizindihydrochloridu.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2030\" data-end=\"2202\"\u003e\u003cstrong data-start=\"2030\" data-end=\"2056\"\u003ePomocné látky:\u003c\/strong\u003e\u003cbr data-start=\"2056\" data-end=\"2059\"\u003eMonohydrát laktosy, mikrokrystalická celulosa, magnesium-stearát, vysoce disperzní oxid křemičitý, hypromelosa, oxid titaničitý (E171), makrogol 400.\u003c\/p\u003e\n\u003ch3 data-section-id=\"1df88k4\" data-start=\"2204\" data-end=\"2222\"\u003eNežádoucí účinky\u003c\/h3\u003e\n\u003cp data-start=\"2224\" data-end=\"2340\"\u003eTak jako všechny léčivé přípravky může i tento léčivý přípravek vyvolat nežádoucí účinky, které se však nemusí projevit u každého.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2342\" data-end=\"2366\"\u003eČasto se mohou vyskytnout:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2368\" data-end=\"2478\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1wnnkao\" data-start=\"2368\" data-end=\"2381\"\u003eÚnava\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pd2cj5\" data-start=\"2382\" data-end=\"2399\"\u003eOspalost\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1t1ana8\" data-start=\"2400\" data-end=\"2419\"\u003eSucho v ústech\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"pglht5\" data-start=\"2420\" data-end=\"2437\"\u003eBolest hlavy\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"vxw3gt\" data-start=\"2438\" data-end=\"2451\"\u003eZávratě\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"plg0yq\" data-start=\"2452\" data-end=\"2478\"\u003eZažívací potíže\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"2480\" data-end=\"2510\"\u003eObčas se mohou vyskytnout:\u003c\/p\u003e\n\u003cul data-start=\"2512\" data-end=\"2572\"\u003e\n\u003cli data-section-id=\"b8gipl\" data-start=\"2512\" data-end=\"2522\"\u003eNeklid\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"431y45\" data-start=\"2523\" data-end=\"2540\"\u003eKožní vyrážka\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1ct2k4b\" data-start=\"2541\" data-end=\"2553\"\u003eSvědění\u003c\/li\u003e\n\u003cli data-section-id=\"1pisk41\" data-start=\"2554\" data-end=\"2572\"\u003ePocit slabosti\u003c\/li\u003e\n\u003c\/ul\u003e\n\u003cp data-start=\"2574\" data-end=\"2633\"\u003eVe vzácných případech se mohou vyskytnout alergické reakce.\u003c\/p\u003e\n\u003cp data-start=\"2635\" data-end=\"2713\" data-is-last-node=\"\" data-is-only-node=\"\"\u003ePři výskytu nežádoucích účinků se obraťte na svého lékaře nebo lékárníka.\u003c\/p\u003e","brand":"Heiligen Geist Apotheke ","offers":[{"title":"10 St","offer_id":59536444162382,"sku":"3511913","price":3.25,"currency_code":"EUR","in_stock":true},{"title":"30 St","offer_id":59536444195150,"sku":"3511936","price":8.6,"currency_code":"EUR","in_stock":true}],"thumbnail_url":"\/\/cdn.shopify.com\/s\/files\/1\/0684\/0451\/0998\/files\/2fb05e868a9145bb-n.webp?v=1779558912"}],"url":"https:\/\/shop-heiligengeistapotheke.at\/cs\/collections\/alergie-cetirizin.oembed","provider":"Heiligen Geist Apotheke ","version":"1.0","type":"link"}